Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2150
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Syta zima dla wałbrzyskich dzieci

Piątek, 23 stycznia 2015, 7:30
Aktualizacja: 7:37
Autor: organizatorzy
Wałbrzych: Syta zima dla wałbrzyskich dzieci
Fot. organizatorzy
W Wałbrzychu spora liczba dzieci nie dojada, a obiad w szkole jest jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia.

Najbiedniejszym dzieciom pomaga Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jednak spora grupa pozostaje bez pomocy, dlatego że zgodnie z przepisami, jak dochód w rodzinie jest większy niż 456 zł na osobę, to pomoc instytucjonalna jest już wykluczona. A minimum socjalne obliczone przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych wynosi 842 PLN na jednego członka rodziny. Stąd znaczna grupa dzieci głoduje.

Do tej grupy dzieci pomoc kieruje Toyota, która dzięki darowiznom pracowników i zaangażowaniu wolontariuszy działających przy fabryce, zdołała uzbierać w tym roku kwotę aż 31.580 zł. Jednak te środki nie wystarczą, aby wszystkie potrzebujące dzieci otrzymały codziennie ciepły obiad. Dlatego Toyota wraz z Urzędem Miejskim i Fundacją „Merkury” organizują zbiórkę publiczną środków na dożywanie wałbrzyskich dzieci.

Do akcji dołączają restauracje, w których znajdziecie Państwo informacje o „Sytej zimie” i jeżeli zechcecie przy regulowaniu rachunku przekazać kilka złotych, aby opłacić kolejnym dzieciom ciepły posiłek, to kelnerka lub kelner podadzą puszkę.

Prosimy Państwa o wsparcie! Nie pozwólmy głodować wałbrzyskim dzieciom. Sprawmy aby codziennie miały ciepły obiad i dzięki temu uśmiech na twarzy. Obserwujcie nas na www.facebook.com/fundacja.merkury i www.facebook.com/walbrzyskieNGO

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group