Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4518
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szaniawski wciąż online

Środa, 25 listopada 2020, 9:32
Autor: red
Wałbrzych: Szaniawski wciąż online
Fot. Tobiasz Papuczys
Drodzy widzowie, wczoraj obchodziliśmy nasze 56. teatralne urodziny. Chcemy jednak złożyć z tej okazji życzenia Wam – widzom! Bez Was nie ma nas. Dziękujemy za wsparcie, obecność, uważność. Żałujemy, że nie możemy świętować tego wydarzenia z Wami na żywo, w budynku Teatru.

Jak z pewnością wiecie, działalność Teatru z widownią pozostaje ograniczona na kolejny miesiąc. Jednak nie poddajemy się! Wciąż gramy dla Was, a transmisje naszych spektakli możecie oglądać w internecie. Mamy nadzieję, że taka forma – choć nie oddaje pełni towarzyszących nam emocji – jest dla Was ciekawym doświadczeniem. W zeszłym tygodniu premierę miał nasz projekt I TAK ZROBIMY WAM TEATR, który spotkał się z ogromnymi słowami zrozumienia i tęsknoty za normalnością, także tą kulturalną.

W tym tygodniu „zrobimy Wam”:
• ŻEGLARZA na podstawie tekstu naszego patrona, Jerzego Szaniawskiego, w reż. Wojtka Rodaka. Opowieść o budowaniu mentalnych pomników, idealizowaniu historii i o zawodnej pamięci.
ŻEGLARZ / 25.11. / ŚRODA / 19:00 / LIVE!
• GRACZE. Furmaniuk contra Łaganowska contra Wójcik, czyli jednorazowe wydarzenie w ramach serii GRACZE. Tym razem na scenie staną trzy aktorki, które w swobodnej formie opowiedzą o roli kobiety w teatrze, aktorki w życiu, kulturze i hierarchii.
GRACZE / 29.11. / NIEDZIELA / 18:00 / LIVE!
bądźcie z nami i oglądajcie transmisje na: https://live.teatr.walbrzych.pl

Dodatkowo zapraszamy na multimedialny pokaz on-line w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2020, w którym współuczestniczymy.

Multimedialny projekt "NIM WSTANIE DZIEŃ", z muzyką na żywo i narracją aktorską to inscenizacja, ukazująca postać przedwcześnie zmarłego, wybitnego polskiego kompozytora, pianisty i jazzmana - Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.

Scenariusz inscenizacji obejmuje najważniejsze wydarzenia z życia Krzysztofa Komedy i został oparty na publikacjach Magdaleny Grzebałkowskiej i Tomasza Lacha. Fotografie pochodzą z prywatnego archiwum Tomasza Lacha, pasierba Krzysztofa Komedy. W rolę Krzysztofa Komedy wcieli się MICHAŁ KOSELA, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Wydarzenie będzie transmitowane online, w postaci bezpłatnej transmisji, 29 listopada 2020, o godz. 19:00 na www.tvtlive.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
21
84%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group