Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szansa dla regionu

Wtorek, 28 lipca 2020, 8:29
Aktualizacja: Środa, 29 lipca 2020, 8:07
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Szansa dla regionu
Fot. UM Żarów
W poniedziałek 27 lipca odbyło się w Wałbrzychu spotkanie informacyjno–konsultacyjne na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, który ma być Nowym Impulsem Rozwojowym Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Na zaproszenie Prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej w spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządów Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Spotkanie miało na celu włączenie wszystkich grup interesariuszy Aglomeracji Wałbrzyskiej, w tym przedsiębiorców, organizacje społeczne czy mieszkańców w proces tworzenia Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji i projektów rozwojowych, stanowiących jego główny element - przedstawienie wszystkich istotnych argumentów na zdobycie kolejnych, nowych funduszy europejskich z „nowego rozdania”.

W podsumowaniu konferencji, Burmistrz Leszek Michalak zaznaczył solidarność i efektywność wszystkich Gmin w wykorzystywaniu już zdobytych środków. Realizacje unijnych projektów diametralnie zmieniły nasze otoczenie, dlatego istotnym jest podjęcie wszelkich prób umożliwiających przypływ kolejnych środków finansowych.

Przypominamy, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego w celu przeprowadzenia analizy zapotrzebowania na poszczególne kierunki wsparcia pod kątem przygotowania Regionalnego Planu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programowania Funduszu Sprawiedliwej Transformacji ogłosił nabór wstępnych propozycji projektów. Propozycje można składać do do 30 września 2020 r. do godziny 15.00. Wnioskodawca składa wstępną propozycję projektu wyłącznie w formie fiszki zgłoszeniowej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres FST@dolnyslask.pl (propozycji projektów nie należy składać w formie papierowej). Wszystkie kwestie dotyczące naboru opisane zostały na stronie: http://www.umwd.dolnyslask.pl/gospodarka/fundusz-sprawiedliwej-transformacji/nabor/

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
3
30%
Hahaha
3
30%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group