Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2845
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów/Stare Bogaczowice: Szansa na lepsze jutro

Sobota, 29 lipca 2017, 6:39
Autor: red
REGION, Mieroszów/Stare Bogaczowice: Szansa na lepsze jutro
Fot. organizatorzy
Od listopada 2016 r. Gmina Mieroszów w partnerstwie z Gminą Stare Bogaczowice realizuje projekt pt ,,Szansa na lepsze jutro” w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO 2014–2020, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 490 tys. 447,50 zł.

Całkowita wartość projektu to kwota 577 tys. 045,50 zł. Przedmiotem jest aktywne włączenie społeczne 78 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych sprofilowanych jako najbardziej oddalone od rynku pracy w tych dwóch gminach, a także promowanie równości szans oraz aktywnego uczestnictwa i zwiększaniu szans na zatrudnienie.

Liderem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie. Do chwili obecnej udział w projekcie bierze 55 osób. Następna rekrutacja przewidziana jest na miesiące wrzesień/październik, gdzie szansę na aktywizację zawodową będą miały kolejne 23 osoby. W ramach projektu przewiduje się: aktywną integrację o charakterze społecznym (udział w treningach społecznych, wsparciu grupowym), aktywną integrację o charakterze edukacyjnym – kursy i szkolenia, aktywną integrację o charakterze zawodowym (PAI- prace społecznie użyteczne i szkolenia miękkie; staże zawodowe; poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy). Przez cały okres uczestnictwa w projekcie w ramach zawartego kontraktu i ścieżki reintegracji każda osoba objęta jest pracą socjalną oraz wsparciem finansowym.

Zakończenie projektu przewidziane jest na miesiąc maj 2018 roku. Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa w kolejnej edycji projektu. Szczegółowych informacji udzielają: Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group