Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5701
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szarpali się z policjantami

Środa, 18 maja 2022, 11:37
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
Wałbrzych: Szarpali się z policjantami
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na gorącym uczynku zatrzymali dwóch wałbrzyszan, którzy w miniony piątek na jednym z przystanków na Piaskowej Górze zaatakowali 20–latka i uszkodził jego telefon komórkowy. Dodatkowo sprawcy znieważyli, a także naruszyli nietykalność funkcjonariuszy, którzy podjęli w stosunku do nich interwencję.

Do zdarzenia doszło 13 maja w godzinach wieczornych na przystanku autobusowym przy ul. Głównej w Wałbrzychu. Nieznani mężczyźni zaatakowali 20-letniego mieszkańca naszego miasta. Jeden wytrącił mu z ręki telefon komórkowy, a drugi kilkakrotnie na niego nadepnął, uszkadzając urządzenie całkowicie i powodując straty w kwocie około 800 złotych.

Powiadomieni o popełnieniu przez mężczyzn przestępstwa policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu od razu podjęli interwencję i w wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymali podejrzewanych o dokonanie tego czynu wałbrzyszan w wieku 32 i 38 lat. Obaj prowodyrzy nie chcieli jednak dobrowolnie udać się z funkcjonariuszami, znieważyli mundurowych słowami wulgarnymi, a także naruszyli ich nietykalność cielesną. Okazało się, że znajdowali się pod wpływem alkoholu, dlatego noc spędzili w policyjnej celi.

Obaj nietrzeźwi i agresywni wałbrzyszanie działali z błahego powodu zupełnie lekceważąc zasady współżycia społecznego i porządku prawnego, a ich czyn miał charakter chuligański. Obaj podejrzani przyznali się do winy. Według kodeksu karnego mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
2
12%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
12%
Złości
11
65%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group