Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Szczawieński szlem

Wtorek, 29 września 2020, 7:30
Aktualizacja: 8:33
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: Szczawieński szlem
Fot. użyczone
W sezonie letnim tradycją już jest letni cykl turniejów tenisa ziemnego dla najmłodszych o nazwie Szczawieński Wielki Szlem.

Zawody rozgrywane zgodnie z programem Tenis10 skupiają wzorem zmagań dla profesjonalistów cztery turnieje Australian Szczawno, Wimbledon Zdrój, Roland Szczawno oraz US Szczawno.

W miniony weekend na szczawieńskich kortach rozegrano ten ostatni, czyli US Szczawno. W rywalizacji prowadzonej w czterech kategoriach wzięło udział ponad 60 młodych tenisistów z Dolnego Śląska.

W sobotę turniej rozpoczęła rywalizacja w kategorii czerwonej – do lat 8. Tutaj zawody prowadzone były dwutorowo. W turnieju A najlepszym zawodnikiem został Antek Nowik z Wałbrzycha przed Adamem Kozłowskim ze Świdnicy. Trzecie miejsce przypadło reprezentantowi gospodarzy Maurycemu Gawłowskiemu. W turnieju B triumfował Szymon Wyszowski przed Kamilem Muszalskim i Jakubem Drzewieckim (wszyscy reprezentują KT Szczawno Zdrój).

Zaraz po „czerwonych” na kort wyszli „pomarańczowi” – do lat 9. Tutaj zawody wygrał Antoni Zasławski z Legnicy, pokonując w finale Kajetana Kosińskiego KT Szczawno Zdrój. Trzecie miejsce wywalczył ponownie Maurycy Gawłowski.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się od rywalizacji „żółtych”. Tutaj zawodników było tak dużo, że przeprowadzono osobne zmagania dla dziewcząt i chłopców. W turnieju dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Laura Głód przed Alicją Bebel i Aleksandrą Winsz, natomiast w turnieju chłopców triumfował Franciszek Mataczyński przed Amadeuszem Gawłowskim i Maciejem Piechowiakiem. Wszyscy finaliści to zawodnicy KT Szczawno Zdrój.

Jako ostatni rywalizację rozpoczęli „zieloni” – U10. Tutaj najlepszy okazał się Antoni Pelc przed Antonim Zasławskim i Tymonem Piątkiem z Wrocławia. Już za miesiąc kolejne zawody z cyklu zimowego – KAJTEK CUP.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group