Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno gotowe

Poniedziałek, 24 maja 2021, 8:20
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno gotowe
Fot. JAZ
Szczawno Zdrój obchodzi w tym roku 800–lecie. To bardzo ładna, okrągła rocznica. Ostatnie lata nie rozpieszczały ani miejscowości, ani jej uzdrowiskowych walorów. Pożary. Pandemia. Brak normalności. To jednak powinno zostać już tylko historią. Spalony Dom Uzdrowiskowy powoli wraca do formy. Uzdrowisko otrzyma środki na rozwój, a i w samej miejscowości dzieje się coraz więcej, co przyciąga kolejnych turystów.

Obecnie trwają prace porządkowe. W parku wycinane są zagrażające bezpieczeństwu konary, gałęzie. Już od jakiegoś czasu regularnie są koszone trawniki, przycinane żywopłoty. Wszystko po to, by być gotowym na najbliższy, historyczny sezon turystyczny. Wszelkich informacji można dowiedzieć się w Punktach Informacji Turystycznej.

Z ciekawych miejsc, które zostały stworzone lub dopiero są w planach, ewentualnie w budowie to: "Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - etap II - sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych Masywu Trójgarbu i Chełmca", „Zagospodarowanie na cele rekreacyjno-sportowe części terenu Wzgórza Gedymina i Słonecznej Polany w Szczawnie-Zdroju”, czy też trakt spacerowy na szlaku Hochbergów w ciągu ul. Wojska Polskiego w Szczawnie-Zdroju wraz z modernizacją małej infrastruktury przestrzeni publicznej”.

Gmina Szczawno-Zdrój od szeregu lat podejmuje także działania w zakresie poprawy jakości powietrza ograniczające emisję zanieczyszczeń, poprzez likwidację kotłów i pieców węglowych. Jedno jest pewne. Jubileusz 800-lecia zapowiada się ciekawie, a o szczegółach będziemy jeszcze informować.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group