Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5188
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno się rozwija

Środa, 1 czerwca 2022, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno się rozwija
Fot. użyczone
30 maja zaprezentowano wyniki drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dla samorządów subregionu wałbrzyskiego rząd przeznaczył 517 102 154,01 zł, a część tej kwoty trafi do Szczawna–Zdroju i zwiększy, i tak już znaczną, liczbę miejskich inwestycji.

W ramach projektu „Budowa i przebudowa dróg oraz infrastruktury towarzyszącej na terenie Szczawna-Zdroju” planuje się przebudowę ulicy Wita Stwosza, przedłużenie ulicy Górnej do nowych terenów budownictwa mieszkaniowego oraz wbudowanie nowej drogi na Osiedlu Zdrojowym. Realizacja planowanych zadań ma na celu poprawę bezpieczeństwa na istniejących drogach gminnych, a nowo budowane drogi związane są z przygotowaniem terenów inwestycyjnych.

Przewidywana wartość inwestycji to 7 mln zł, a wnioskowane i otrzymane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to kwota 6 300 000 zł.

W ramach projektu „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej i sportowej w Szczawnie-Zdroju” planuje się zakup i montaż pierwszego wyposażenia nowo wybudowanego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz prace modernizacyjne w budynku hali sportowej. Zakup pierwszego wyposażenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego jest niezbędny do uruchomienia nowo wybudowanych placówek szkoły i przedszkola, natomiast zakres dotyczący hali sportowej służy zapewnieniu bezpieczeństwa osób korzystających z obiektu oraz zwiększenia jego funkcjonalności.

Przewidywana wartość inwestycji to 4 200 000 zł, a wnioskowane i otrzymane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to kwota 3 500 000 zł.

W ramach projektu „Modernizacja urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego” planuje się rewitalizację terenów parkowych poprzez m.in. dokonanie nasadzeni zieleni, wykonanie i modernizację ścieżek i traktów spacerowych oraz zakup i montaż elementów małej architektury. Zrewitalizowana przestrzeń publiczna przyjazna kuracjuszom sprzyjać będzie spacerom, rekreacji, tlenoterapii i aktywnym formom spędzania wolnego czasu. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez nasadzenia na terenach zielonych, wykonanie ścieżek tematycznych czy wyposażenie w elementy małej architektury przyczyni się do uatrakcyjnienia tych obszarów, a tym samym do zachowania funkcji leczniczych uzdrowiska Szczawno-Zdrój.

Przewidywana wartość inwestycji to 5 200 000 zł, a wnioskowane i otrzymane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to kwota 4 950 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group