Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3189
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szczepienia przyspieszają

Wtorek, 20 kwietnia 2021, 9:14
Aktualizacja: 9:16
Autor: JAZ
Wałbrzych: Szczepienia przyspieszają
Fot. JAZ
Punkt szczepień typu drive–thru w Wałbrzychu już działa. Dziennie będą mogło z niego skorzystać ponad tysiąc osób. W początkowym okresie 4 osoby w ciągu kwadransa. W późniejszym okresie może również nastąpić wzrost iniekcji.

Plac po byłej zajezdni autobusowej przy ulicy Armii Krajowej w pobliżu Politechniki jest idealnym miejscem do tego typu akcji.
- Bardzo cieszy, że w tak krótkim czasie udało się wprowadzić w życie kolejny etap przyspieszenia szczepień. Dzisiaj otwieraliśmy taki sam punkt w Legnicy. Cieszę się, że udało się to samo zrobić we Wrocławiu i nader wszystko w Wałbrzychu. Wierzymy również, że ten model szczepień sprawdzi się, tak jak stało się to w Stanach Zjednoczonych, czy też w krajach europejskich – mówił minister Michał Dworczyk.

Żeby skorzystać z drive-thru, należy wcześniej przejść proces rejestracji, która odbywa się dokładnie tak samo jak wcześniej w Starej Kopalni. Można zarejestrować się za pomocą linii ogólnokrajowej lub miejskiej.
- Można również skorzystać z Internetu i zarejestrować się za pomocą formularzy on-line, ale w takim przypadku należy podać informację, że chcemy być zaszczepieni w Starej Kopalni lub jeśli chcemy był był to punkt drive-thru, musimy to zaznaczyć i wtedy zostaniemy skierowani właśnie tutaj – dodaje Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

Sam proces nie trwa dłużej niż w stacjonarnych punktach typu Stara Kopalnia. Od momentu wjazdu na teren punktu drive-thru, trwa około 7 minut. Później jednak należy odczekać 15 minut jeśli szczepiony jest pasażer, 20 minut jeśli dotyczy to kierowcy.
- Liczymy, że ten sposób szczepień trafi przede wszystkim do młodszych mieszkańców miasta czy regionu, ale tak naprawdę każdy, kto będzie chciał z tego punktu skorzystać, będzie mógł to zrobić – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Minister Dworczyk zwrócił również uwagę na sukces przyspieszenia programu szczepień.
- Zrealizowaliśmy kolejny tygodniowy cel Narodowego Programu Szczepień. Łącznie w ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy ponad milion szczepień. W ostatni czwartek zanotowaliśmy rekordową liczbę szczepień, blisko 264 tys. w ciągu doby. Bardzo cieszy, że pilotaż Punktów Szczepień Powszechnych już jest faktem. To ułatwi skierowanie wszystkich pełnoletnich mieszkańców Polski na szczepienie. Początek rejestracji przewidziano już na 10 maja. Wkrótce przedstawimy dokładny harmonogram zapisów – dodaje polityk.

Sam punkt docelowo ma być otwarty 24 godziny na dobę. Pierwszego dnia skorzystali z niego nie tylko mieszkańcy Wałbrzycha. Po swoją szczepionkę przyjechali goście między innymi z Bolkowa.

Twoja reakcja na artykuł?

17
59%
Cieszy
8
28%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group