Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szczepienia to priorytet

Czwartek, 4 marca 2021, 9:43
Aktualizacja: 11:10
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Szczepienia to priorytet
Fot. Roman Szełemej/facebook
W całym kraju rośnie liczba zakażeń na koronawirusa, dlatego poszczególne kraje podejmują kolejne kroki na przyspieszenie szczepień.

Budynek "B" wałbrzyskiego centrum szczepień w Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki gotowy.
- Do tej pory nasz rekord to 739 szczepień w ciągu jednego dnia. Dzięki przystosowaniu nowej hali możemy szczepić nawet 1500 osób dziennie. Robimy wszystko, aby do czerwca zaszczepić wszystkich chętnych mieszkańców Wałbrzycha - mówi prezydent Roman Szełemej.

Mamy obecnie 118 osób hospitalizowanych w wałbrzyskich szpitalach. Są oni hospitalizowani w oddziale tymczasowym przy ulicy Batorego (oddział ten jest zapełniony), oddziale infekcyjno-internistycznym na Batorego (też jest zapełniony), Specjalistycznym Szpitalu - oddziale pulmonologicznym.
- Sytuacja jest bardzo trudna, mamy ewidentnie 3 falę - mówi prezydent. - Będziemy się zmagać z tym natężeniem myślę 3-4 tygodnie. Im więcej każdego dnia zaszczepimy ludzi tym szybciej pandemia od nas odejdzie. Dlatego sprawa szczepień jest tak istotna.

Prezydent zapewnia, że w weekend ilość dziennych szczepień przekroczy liczbę tysiąc. Szczepienia przebiegają sprawnie dzięki zaangażowaniu personelu medycznego i wolontariuszy.
- Czasem mamy sporadyczne opóźnienia i kolejki - czasem brakuje lekarzy - tłumaczy prezydent. - Przyjeżdżają do nas ludzie z Wrocławia, Kalisza, z Małopolski. Determinacja wielu osób jest ogromna. Dokonaliśmy dotychczas około 27-28 tysięcy szczepień, z czego zdecydowana większość to mieszkańcy Wałbrzycha i okolicy. Wałbrzych jest w krajowej czołówce jeśli chodzi o tempo szczepień i chcemy ten trend utrzymać.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group