Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6534
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szczęśliwy finał poszukiwań

Piątek, 16 lipca 2021, 10:31
Aktualizacja: 11:53
Autor: red
Wałbrzych: Szczęśliwy finał poszukiwań
Fot. KMP Wałbrzych
Dwa zgłoszenia o zaginięciach schorowanych osób otrzymali wałbrzyscy policjanci. Na szczęście ani 68–latkowi, który oddalił się z jednej z placówek medycznych na Piaskowej Górze, ani 82–latkowi, który wyszedł z miejsca zamieszkania i do godzin nocnych nie wrócił do domu, nic się nie stało.

Przedwczoraj około godziny 15:30 do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zgłosiła się kobieta. Wałbrzyszanka oświadczyła, że jej schorowany ojciec zaginął. Godzinę wcześniej miał oddalić się z placówki medycznej na Piaskowej Górze i udać w nieznanym kierunku. Podjęte przez policjantów natychmiastowe działania pozwoliły na uzyskanie wizerunku mężczyzny, a także na ustalenie, w którym kierunku się udał. Rozpoczęły się poszukiwania. Szybko jednak zostały zakończone.

Około godziny 17:15 Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrało telefon od zaniepokojonej mieszkanki naszego miasta. Dyspozytor w słuchawce usłyszał od kobiety, że w rejonie ul. Stacyjnej i Jachimowicza napotkała ona mężczyznę w skarpetkach, bez obuwia i nie może się z nim porozumieć. Zaalarmowani policjanci pierwszego komisariatu od razu udali się na miejsce zgłoszenia. Podczas wykonywanych czynności ustalili, że to właśnie poszukiwany przez nich zaginiony mężczyzna. W tej sytuacji, jak się okazało, jeden telefon od mieszkanki Wałbrzycha przyczynił się do uratowania 68-latkowi życia.

Kilka godzin później – w środku nocnych – również do pierwszego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że jego 82-letni ojciec dzień wcześniej około godziny 18:30 wyszedł z miejsca zamieszkania na Piaskowej Górze, udając się na pobliskie ogródki działkowe, i do tej pory nie wrócił. Policjanci po raz kolejny nawiązali współpracę z wieloma instytucjami. W tym przypadku pomocny okazał się monitoring miejski. Już po chwili jego pracownicy zauważyli pasującego do rysopisu mężczyznę w rejonie ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Tym samym po godzinie 3:00 w dzielnicę Sobięcin udali się policjanci. Podczas czynności potwierdziło się, że legitymowany mężczyzna to zaginiony 82-letni wałbrzyszanin.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group