Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szełemej chce kierować dolnośląską PO

Niedziela, 12 września 2021, 9:41
Aktualizacja: 9:48
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Szełemej chce kierować dolnośląską PO
Fot. PO Dolny Śląsk
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oficjalnie poinformował, że będzie ubiegać się o przewodnictwo w dolnośląskich strukturach Platformy Obywatelskiej.

Obecnie PO na Dolnym Śląsku zarządza Grzegorz Schetyna, ale ma on pełnić tę funkcję jedynie do czasu wyboru nowych władz, a więc do końcówki października. Podczas październikowego zjazdu władz regionu dojdzie do wyboru nowego przewodniczącego. Swoją gotowość do startu wcześniej zadeklarował Michał Jaros z Wrocławia. Poseł Jaros dotychczas znajdował się raczej w cieniu, ale uchodzi za dobrego organizatora. Jego rywalem będzie prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który potwierdził swój start wczoraj. Kandydaturę wsparł obecny na partyjnym spotkaniu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Jego start wspierają ponadto Grzegorz Schetyna, Jarosław Duda, obecny i były przewodniczący oraz samorządowcy, m in. Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz

- Wiarygodnym trzeba być zawsze, w każdym dniu, nie tylko w niedzielę. Polityka będzie inna, bo my w niej będziemy. To w nas jest zwycięstwo - mówi Grzegorz Schetyna.
- Współpraca dla dobra mieszkańców i regionu. Platforma Obywatelska najlepiej rozumie samorząd! Trzeba o Tym pamiętać - dodaje Jacek Sutryk.
- Połączenie środowisk samorządowych z Platformą Obywatelską jest wartością dla naszego regionu. Podejmę się tego wyzwania. Chcę jednoczyć. Nie chcę szukać różnic - deklaruje Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

48
36%
Cieszy
24
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
5%
Złości
54
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (79)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group