Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5789
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkoła adoptowała pszczołę

Czwartek, 17 czerwca 2021, 7:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: red
Wałbrzych: Szkoła adoptowała pszczołę
Fot. użyczone
125 pszczół latających gdzieś pośród kolorowo kwitnących i pachnących łąk należy do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu.

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, a uczniowie „Piętnastki” postanowili z tej okazji włączyć się do akcji “Adoptuj pszczołę”. To akcja społeczna Greenpeace, dzięki której już ósmy rok tysiące osób angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom.

Na kilka dni „Piętnastka” zamieniła się w prawdziwy ul. Cały tydzień uczniowie pracowali jak pszczółki robotnice. Wykonywali różne prace: robili bomby kwietne, zgłębiali wiedzę o naszych bzyczących przyjaciołach, przygotowali gazetkę tematyczną, zaprojektowali hotel dla pszczół, wspomogli akcję “ADOPTUJ PSZCZOŁĘ”.

Na szkolnym korytarzu stanęła piękna pszczela skarbonka w kształcie ula, oraz gazetka z ciekawostkami z życia tych maleńkich owadów. Uczniowie przewidzieli dla wszystkich darczyńców drobne prezenty – oczywiście z myślą o pszczołach. Jest to torebka z samodzielnie przygotowanymi bombami kwietnymi, pełnymi nasion pszczelej łąki.

W Pszczelej Skarbonce zebrała się całkiem niezła sumka, dzięki której udało się wspomóc działania Greenpeace w tworzeniu przyjaznej dla małych zapylaczy Polski. Pamiętajcie gdzieś tam na łąkach lata i zapyla kwiaty 125 ”Piętnastkowych” pszczół. A może niektóre z nich odwiedzą uczniów „Piętnastki” i zadomowią się w hoteliku, który stanął na skwerku przed budynkiem szkoły. Mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny zamieszkają w nim pierwsi goście.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group