Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5293
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szkoła rośnie w oczach

Piątek, 23 października 2020, 12:30
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Szkoła rośnie w oczach
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
To największa inwestycja i budowa od czasów powojennych dla Szczawna–Zdroju. Mowa o budowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego.

Koszt budowy szkoły bez wyposażenia to wydatek rzędu 22 milionów złotych.
- Nasz budżet wynosi rocznie około 30 milionów złotych, więc pokazuje to, jak wielka jest to inwestycja - mówi burmistrz Marek Fedoruk. - Niedawno oddaliśmy do użytku basen Delfinek, który kosztował 9 milionów złotych, to świadczy o poziomie wydatków inwestycyjnych.

Teren sąsiedztw nowo powstającej szkoły ma zostać odpowiednio zagospodarowany, by dzieci bez problemu mogły być dowiezione lub doprowadzone do budynku szkolnego i dlatego Gmina zamierza pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych i wyremontować ulice Lipową i Słoneczną, które są w sąsiedztwie szkoły i przedszkola.
- Liczymy na duże dofinansowanie, ale wartość tych remontów dróg to koszt około 5 milionów złotych, ale trzeba będzie to zrobić ze względu na bezpieczeństwo - dodaje burmistrz. - Poszukujemy środków z różnych źródeł. Składamy wnioski do różnych instytucji i udaje nam się te dodatkowe pieniądze pozyskiwać.

Wpływy do budżetu w związku z koronawirusem są zdecydowanie mniejsze, a mimo to miasto stawia na inwestycje.
- Budowa szkoły to zadanie bardzo ważne - kontynuuje burmistrz. - Chcemy wybudować ją w terminie, ale koronawirus i spadek dochodów gminy są dużym obciążeniem i wyzwaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group