Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4221
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Szkoła z bogatą ofertą

Wtorek, 27 lutego 2024, 11:44
Aktualizacja: 12:46
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Szkoła z bogatą ofertą
Fot. ZSP Jedlina–Zdrój
Przedszkolaki i przyszli uczniowie mieli możliwość aktywnego zapoznania się z ofertą szkoły w Jedlinie–Zdroju. – Serdecznie zapraszamy dzieci nie tylko z naszego miasta, już niedługo podopieczni naszej placówki zyskają dodatkowe wygody – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny–Zdroju.

Pod koniec lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Jedlinie-Zdroju zorganizowano Dzień Otwarty. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, natomiast rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły. Przyszli uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w różnorodnych zabawach i zajęciach grupowych. Pod opieką nauczycieli wykonywali zadania na tablicy interaktywnej, bawili się na „Magicznym dywanie”, w salce sensorycznej oraz tworzyli pracę plastyczną.

W formie zabawy rozwiązywali łamigłówki matematyczne i poznali tajniki robotyki. Kolejną atrakcją tego dnia były zabawy w języku angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie trzeba było pokonać trasę z elementami wspinania. Najmłodsze dzieci pracowały z materiałem montessoriańskim.

- Obecnie zajęcia są prowadzone w dwóch obiektach, ale w najbliższym czasie chcemy przenieść szkołę do budynku przy ul. Jana Pawła 2. Koncepcja jest już gotowa. Chcemy zwiększyć ilość sal i specjalistycznych gabinetów, rozbudować salę gimnastyczną i oczywiście stworzyć dodatkowe ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Na razie ulepszamy stan techniczny budynku oraz przeprowadzamy prace termomodernizacyjne - mówi burmistrz Leszek Orpel. - Gorąco zachęcam rodziców do zapisywania dzieci do naszej placówki, panuje tu prawdziwie rodzinna atmosfera.

Po przeniesieniu placówki do jednego obiektu zwolni się budynek przy ul. Słowackiego. Zgodnie z zamierzeniami władz w tym miejscu ma funkcjonować sala sportowo-widowiskowa na bazie istniejącej sali muzycznej. Już 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, odbędzie się tam koncert zespołu Dom o Zielonych Progach. Wstęp na imprezę jest bezpłatny - jest to kolejne wydarzenie w ramach obchodów 300-lecia istnienia uzdrowiska w Jedlinie-Zdroju. Więcej informacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group