Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5477
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Szkolenia dla nauczycieli: dlaczego są potrzebne?

Sobota, 11 września 2021, 8:21
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Szkolenia dla nauczycieli: dlaczego są potrzebne?
Fot. użyczone
Profesja nauczyciela to zawód szczególnie trudny. Wymaga stałego podnoszenia swoich kompetencji na różnych płaszczyznach. Również w zakresie kompetencji miękkich, społecznych i wychowawczych. Czy szkolenia nauczycieli są ważne?

Rola nauczyciela w XXI wieku

Przed szkołą i nauczycielem stawia się dziś coraz poważniejsze zadania. Nauczyciel powinien być człowiekiem o wysokiej kulturze, posiadać gruntowną wiedzę i wykształcenie pedagogiczne. Poza tym powinien charakteryzować się wrażliwością intelektualną oraz być zorientowany w problematyce społecznej.

Na co dzień nauczyciele mierzą się z wieloma problemami wychowawczymi, szukają metod podnoszenia swojej efektywności, dokształcają się na wielu płaszczyznach. Ich potrzeby oraz potrzeby całej oświaty dostrzega ECRK LEX, placówka oferująca specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli.

Szkolenia dla nauczycieli – dlaczego są ważne?

Oprócz stałego podnoszenia kompetencji nauczyciele muszą się świetnie orientować w prawie oświatowym, prowadzić lekcje zgodnie z wytycznymi ministerstwa, prowadzić dokumentację w ściśle określony sposób. Wytyczne wciąż się zmieniają, wprowadzane są nowe rozporządzenia, do tego zmiana sposobu nauczania na zdalny czy hybrydowy wymusza codzienną pracę wykraczającą poza godziny lekcyjne.

E-szkolenia oferowane przez ECRK LEX pozwalają nauczycielom oraz innymi pracownikom oświatowym bycie na bieżąco z przepisami prawa, a co więcej umożliwiają ich zrozumienie i łatwiejsze wprowadzenie w życie. Na stronie firmy prezentowane są akty prawne, wzory dokumentów oraz produkty szkolne np. dzienniki lekcyjne, dzienniki nauczania indywidualnego czy ewidencję kart indywidualnych uczniów.

Jakie szkolenia warto wybierać?

Oferta szkoleniowa ECRK LEX jest bardzo szeroka, w każdym miesiącu wprowadzane są nowe tematy webinarów, które nawiązują do aktualnych rozporządzeń czy problemów, z jakimi mogą zmagać się nauczyciele. Obecnie jednymi z najpopularniejszych e-szkoleń dla nauczycieli w ECRK LEX są m.in. : “Wychowawca klasy – jedna osoba wiele ról i obowiązków”, “Nowe zagrożenie w internecie – patotreści. Co nauczyciel i rodzic wiedzieć powinien?” oraz “Psychologia i pedagogika pozytywna w szkole”.
Każda szkoła chciałaby zatrudniać najlepszych, najskuteczniejszych nauczycieli. Głównym czynnikiem wyznaczającym sukces zawodowy nauczyciela jest jego osobowość zawodowa, w tym również chęć do stałego podnoszenia swoich umiejętności. Z tego względu dyrektorzy szkół decydują się na stały dostęp do pakietów szkoleń oferowanych przez ECRK LEX. Dzięki nim każdy nauczyciel może w dowolnym czasie skorzystać z kursów o tematyce, która go szczególnie interesuje lub jest mu potrzebna w danym momencie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
2
33%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group