Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3353
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkolenia dla Ukraińców

Czwartek, 19 maja 2022, 9:30
Autor: red
Wałbrzych: Szkolenia dla Ukraińców
Fot. WSSE "Invest Park"
Wczoraj odbyło się oficjalne podpisanie porozumienia pomiędzy Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST–PARK" a Toyotą – fabryka w Wałbrzychu – dotyczące współpracy w sprawie organizacji szkoleń dla osób z Ukrainy.

Podpis na dokumencie złożyli Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” i Dariusz Mikołajczak, prezes zarządu Toyota Motor Manufacturing Poland.

Obie Spółki mając na względzie kryzys humanitarny wywołany wojną na terenie Ukrainy, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, postanowiły współdziałać w celu aktywizacji zawodowej uchodźców deklarujących wolę podjęcia pracy w sektorze przemysłowym.

Na terenie centrum szkoleniowego TMMP już od poniedziałku 23 maja mają odbywać się specjalne szkolenia z zakresu podstawowych kompetencji niezbędnych na stanowisku pracownika produkcyjnego. Osoby z Ukrainy, które w ramach działań podejmowanych przez WSSE „INVEST-PARK”, także w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta Wałbrzycha, wypełniły ankietę i zgłosiły się do uczestnictwa w szkoleniach im dedykowanych, w tym w szkoleniu przygotowanym przez TMMP, zostaną przydzielone do jednej z dwóch ścieżek szkoleniowych. Jest to dla tych osób nie tylko okazja na zdobycie konkretnych umiejętności, ale także na uzyskanie doświadczenia w rozmowach rekrutacyjnych i "dotknięcia" procesu produkcji.

- Podpisane porozumienie to kolejny element pomocy dla uchodźców z Ukrainy realizowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST PARK”. Do tej pory w ramach 5-filarowego pakietu pomocowego Spółka zrealizowała już szereg działań na rzecz pomocy Ukraińcom, przekazała m.in. 300 tysięcy zł na pomoc humanitarną, zorganizowała wśród pracowników zbiórkę rzeczową oraz zapewniła bazę mieszkaniową. Uruchomiliśmy także specjalny portal rekrutacyjny, który umożliwia osobom z Ukrainy wprowadzenie swoich danych i dzięki temu otrzymanie korzystnej dla nich oferty pracy – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
27%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
4
27%
Złości
5
33%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group