Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4036
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkolenie dla rodzin zastępczych

Środa, 23 listopada 2022, 9:22
Autor: red
Wałbrzych: Szkolenie dla rodzin zastępczych
Fot. organizatorzy
2 trenerów, 14 uczestników, 7 spotkań, 52 godziny dydaktyczne – to początek nowego pięknego życia dla dzieci z wałbrzyskich placówek opiekuńczo–wychowawczych.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zakończyło się szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. To już trzecie takie szkolenie w tym roku w naszym mieście. Tym razem warsztaty ukończyło aż 14 osób.

- To wyjątkowa grupa, bardzo liczna, zmotywowana i otwarta – mówi Piotr Sapalski, trener i jednocześnie koordynator rodzinnej pieczy w tut. Ośrodku. - Szkolenie dla rodzin zastępczych jest wspaniałym doświadczeniem, poznajemy nowych ludzi, odkrywamy świeże spojrzenie na sprawy związane z rodziną czy rodzicielstwem zastępczym.

Obecnie trwa rekrutacja na kolejne szkolenie dla przyszłych rodziców zastępczych. Podczas spotkań uczestnicy poznają m.in. czym jest piecza zastępcza, jaki jest wpływ opieki na rozwój dziecka, jak opanować trudne zachowania u dzieci oraz jak wygląda współpraca ośrodka z rodziną zastępczą. Zdobędą również wiedzę odnośnie profilaktyki prozdrowotnej oraz ukończą zajęcia praktyczne w rodzinach zastępczych zawodowych lub rodzinnych domach dziecka.
- Dla nas to absolutnie coś nieprawdopodobnego. Przepełnia nas taki ogrom miłości. I wiemy, że życie może przynieść każdy scenariusz i będzie tak jak ma być – podsumowuje szkolenie jedna ze „świeżo upieczonych” niezawodowych rodzin zastępczych.

W dziesięciu wałbrzyskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych przebywa ponad 130 dzieci, które czekają na nowy dom. To niemowlęta, przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, nastolatkowie. Każdy, kto chciałby stworzyć im wymarzony dom, obdarzyć ciepłem, którego zawsze brakowało w ich otoczeniu, proszeni są o kontakt z Działem Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu (tel. 74 664 08 47, adres: ul. Kilińskiego 1, Wałbrzych).

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group