Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 3071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkolenie służb mundurowych na "Kamykach"

Wiadomości: Głuszyca Górna
Piątek, 18 września 2015, 15:02
Aktualizacja: Sobota, 19 września 2015, 7:21
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na "Kamykach" w Głuszycy Górnej odbyły się kolejne ogólnopolskie ćwiczenia wysokościowe ratowniczych służb mundurowych organizowane przez 22 Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku.

W szkoleniach udział wzięło około 100 żołnierzy i funkcjonariuszy Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"Mamy dzisiaj możliwość oglądania w akcji służb mundurowych, które jak co roku odwiedzają Głuszycę i przeprowadzają szkolenia w zakresie wspinaczki wysokogórskiej. Mamy też akcję wodną z udziałem śmigłowca i podejmowanie ludzi z wody" - powiedział Roman Głód - Burmistrz Głuszycy

Przeprowadzano ćwiczenia obejmujące elementy akcji ratowniczych z trudno dostępnych miejsc i ćwiczenia z wykorzystaniem technik linowych. W akcji brał też udział śmigłowiec, z którego uczestnicy szkolenia wykonywali skoki do wody a następnie byli podejmowani przez ratowników WOPRu. Ćwiczenia na "Kamykach" zorganizowano po raz czwarty i weszły one już na stałe do kalendarza ogólnopolskich szkoleń służb mundurowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group