Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3964
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Szkolne Kluby Turystyczne

Czwartek, 27 maja 2021, 9:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
REGION: Szkolne Kluby Turystyczne
Fot. użyczone
„Ambasadorzy turystyczni w Aglomeracji Wałbrzyskiej” to najnowszy projekt realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej, dofinansowane ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. W pierwszej kolejności kierowane jest do uczniów szkół podstawowych.

W działaniu tym uczestniczy 5 szkół podstawowych z regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej. Szkolne Kluby Turystyczne realizują indywidualnie cykl wycieczek po atrakcjach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Opiekunem klubu i organizator jego działań jest nauczyciel.

W każdej ze szkół biorących udział w projekcie odbędą się spotkania oraz wykłady z prezentacją na temat potencjału turystycznego Aglomeracji Wałbrzyskiej. Kluby otrzymają także „Paszporty Turystyczne” – opisujące miejsca, które mogą być inspiracją podczas planowanych wycieczek. Paszporty zostaną przekazane uczestnikom klubów, będą także dostępne w wersji elektronicznej na stronie www.lotaw.pl

Zadaniem każdego z Szkolnych Klubów Turystycznych będzie prowadzenie strony internetowej lub specjalnie stworzonego konta na portalu społecznościowym, gdzie prezentowane będą zdjęcia i relacje z wycieczek po Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Na koniec projektu Szkolny Klub Turystyczny, który będzie prowadził konto/ stronę cieszące się największą popularnością i osiągające największe zasięgi odbiorców otrzyma nagrodę , którą będzie sfinansowanie zakupu drona.

Przez cały czas Szkolne Kluby Turystyczne jak i ich opiekunowie będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne i organizacyjne ze strony LOT AW. (min. członkowie klubów podczas wycieczek będą mogli otrzymać bezpłatne wejściówki do atrakcji turystycznych będących członkiem LOT AW). Ponadto będą mogli korzystać z bazy danych LOT AW (zdjęć, map materiałów promocyjnych, opracowań).

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group