Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3337
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Szlak Ekologiczny w Mieroszowie już otwarty

Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 6:40
Autor: red
REGION, Mieroszów: Szlak Ekologiczny w Mieroszowie już otwarty
Fot. UM Mieroszów
„Dobre pomysły zmieniają nasz świat” to tytuł akcji organizowanej przez Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o., w ramach której Gmina Mieroszów pozyskała dofinansowanie na utworzenie Szlaku Ekologicznego w Parku Krajobrazowym Sudetów Wałbrzyskich.

Szlak ten usytuowany jest na terenie masywu góry Lesista Wielka. Szlak, w ramach którego powstała m.in EKO-KLASA i oznaczona trasa o długości ok 9km z przyrodniczymi tablicami informacyjnymi, będzie propagował wiedzę na temat ekologii oraz lokalnej przyrody.

Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński otwierając działalność szlaku powiedział:
- Jest to wspaniałe miejsce do organizowania rajdów i lekcji ekologicznych połączonych z propagowaniem zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu, z działaniami na rzecz edukacji i świadomości ekologicznej. Mam nadzieję, że takie wykorzystanie naturalnego bogactwa Gór Suchych oraz Lesistej Wielkiej, potencjału turystycznego z uszanowaniem przyrody będzie odpowiedzią Gminy Mieroszów na potrzebę sprostania wymaganiom najnowszym trendom w europejskiej turystyce proekologicznej.

Dla mieszkańców regionu będzie to miejsce, w którym wychowywać będzie się najmłodsze pokolenia, uczyć mądrego, świadomego wykorzystania bogactwa natury, uczyć prostych zachowań, jak niezaśmiecanie gór, segregowanie odpadków, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a przy okazji dzieci będą mogły pooddychać zdrowym, górskim powietrzem. Co ważne na tej trasie mogą spędzać dobrze czas całe rodziny, tablice podpowiadają, jak nazywają się otaczające drzewa, jakie zwierzęta skrywają się w trawie, a po udanej wycieczce można odpocząć w EKO-KLASIE i rozpalić ognisko na przygotowanym i wyznaczonym do tego miejscu.

Początek EKO-SZLAKU mieści się na parkingu w Unisławiu Śląskim (parking po prawej stronie ok 300m od wyjazdu z Unisławia kierunek Mieroszów).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group