Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Szmaragdowe i złote gody w Czarnym Borze

Sobota, 18 listopada 2017, 8:38
Aktualizacja: 11:02
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Szmaragdowe i złote gody w Czarnym Borze
Fot. Piotr Skomorokiewicz
W piątek, 17 listopada w Centrum Kultury w Czarnym Borze sześć par świętowało jubileusz małżeństwa, a cztery osoby rocznicę swoich urodziny.

Państwo Agnieszka i Józef Cabałowie świętują w tym roku szmaragdowe gody, bo tak określa się 55. rocznicę ślubu. Z kolei złote gody, czyli 50 lat małżeństwa obchodzą państwo Alicja i Jan Florianowie, Janina i Ryszard Igras, Franciszka i Kazimierz Nowak, Stanisława i Henryk Witkiewicz oraz Janina i Edward Ladenberger. Z tej okazji pary otrzymały od Prezydenta RP Andrzeja Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które wręczył wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki.
- Jesteście państwo wzorem dla innych par jak ułożyć sobie życie. Szanowni Państwo, z dumą możecie stwierdzić, że wywiązaliście się ze swoich obowiązków. Na żaden medal nie pracuje się tak długo – powiedziała obecna na wczorajszej uroczystości Teresa Kropielnicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Boguszowie-Gorcach.

Na spotkaniu w Centrum Kultury uhonorowano także cztery osoby, które w 2017 roku obchodzą co najmniej 90. rocznicę swoich urodzin. Są to pani Anna Krotla (90 lat), oraz panowie Hieronim Krystek (94 lata), Antoni Szewczyk (96 lat) i Edward Misiek (98 lat).
Ten szczególny dla jubilatów dzień uświetniły dzieci ze szkoły w Czarnym Borze. Najpierw wystąpili najmłodsi, którzy przygotowali specjalne przedstawienie. Natomiast po części oficjalnej swoją muzyką czas gościom umilał zespół z Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group