Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szósty dzień X Jubileuszowych Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 21 listopada 2012, 11:10
Aktualizacja: 13:37
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Szóstego dnia X Jubileuszowych Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych na Dużej Scenie Teatru widzowie mogli zobaczyć spektakl „Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka” w reżyserii Sebastiana Majewskiego, który jest również współautorem tekstu.

Za reżyserię Sebastian Majewski otrzymał nominację do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej. W spektaklu zagrali aktorzy z wrocławskiej PWST. Widzowie długimi brawami nagrodzili spektakl, zapraszając aktorów do kilkukrotnego powrotu na scenę po zakończonym przedstawieniu.

Dyrekcja Teatru - Danuta Marosz i Sebastian Majewski - w słowach skierowanych do zgromadzonej publiczności poinformowali, że spektakl mający swoją premierę osiem miesięcy temu był wystawiany na festiwalach w Gdyni, Łodzi, Jelczu-Laskowicach i Szczecinie, a także w nowej siedzibie PWST we Wrocławiu i w kilkunastu miejscowościach Dolnego Śląska, takich jak między innymi Ząbkowice Śląskie, Dzierżoniów, Oława, Świdnica, Lubin, Złotoryja, Bogatynia.

Spektakl został finalistą 18. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Wszyscy, którzy jeszcze nie obejrzeli tego niezwykłego przedstawienia, mają na to szansę, ponieważ już 7 grudnia odbędzie się specjalny, pięćdziesiąty spektakl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group