Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3415
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szpecąca zajezdnia zostanie wyburzona

Czwartek, 12 grudnia 2013, 18:56
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2013, 12:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Szpecąca zajezdnia zostanie wyburzona
Fot. Robert Bajek
Stara zajezdnia autobusowa znajdująca się przy ulicy Armii Krajowej to ruina, która swoim wyglądem szpeci wizerunek miasta. Wiosną przyszłego roku to się zmieni, bowiem miasto otrzymało zgodę na wyburzenie zniszczonych budynków zajezdni.

W miejscu starej zajezdni autobusowej wcześniej funkcjonowała Huta Karol. Od 1999 roku, a więc od momentu, kiedy zajezdnia autobusowa została przeniesiona na ul. Ludową, stojące tu obiekty niszczeją. Gmina Wałbrzych podejmowała próby sprzedaży terenu wraz z zabudowaniami, ale wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. Obecnie zabudowania znajdują się w tragicznym stanie technicznym.
- Te budynki się walą. Na szczęście mamy decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i wiosną przyszłego roku wyburzymy budynki grożące zawaleniem – mówi prezydent Roman Szełemej.

Prezydent liczy, że po wyburzeniu starych, zrujnowanych obiektów, znajdzie się inwestor, który zechce zakupić teren i zainwestować tu pieniądze.
- Wcześniej mieliśmy sygnały o zainteresowaniu tym terenem potencjalnych inwestorów, ale na rozmowach się kończyło, bowiem stare, zabytkowe zabudowania zniechęcały potencjalnych kupców – mówi prezydent.

Jak podkreśla Krzysztof Szewczyk z ZDKiUM w Wałbrzychu, tereny te mają silne jak i słabe strony. Z pewnością do słabych należy to, że są to tereny poprzemysłowe, ale są też mocne strony – są tu podłączone media, jest dobry dojazd.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu dość głośno mówiło się o zainteresowaniu tym terenem inwestora, który zamierzał wybudować tu centrum handlowe.

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group