Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sztafety rywalizowały w Biegu EKIDEN

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 czerwca 2010, 13:47
Aktualizacja: 13:49
Autor: PAW
W dużej mierze Teoretycznie Naj zawdzięczają wygraną dobremu startowi Pawła Laska
Fot. red
Już od sześciu lat w wałbrzyskiej fabryce Toyoty organizowane są zawody zatytułowane Bieg EKIDEN.

Ekiden - Family Day to specyficzna impreza sportowa. Polega ona na rywalizacji sztafet składających się z pracowników poszczególnych firm. W Japonii jest to bardzo popularny bieg z kilkudziesięcioletnią tradycją.

W Wałbrzychu biegacze rywalizowali na trasach wyznaczonych wokół fabryki Toyoty w Wałbrzychu. Startujący oczywiście mogli liczyć na olbrzymie wsparcie kibiców. Do rywalizacji przystąpiło 20 sztafet.

Na mecie okazało się, że wygrała drużyna o nazwie „Teoretycznie Naj”, która pobiegła w składzie: Sebastian Dąbrowski, Kazimierz Kupniewski, Paweł Lasek, Przemysław Paduch, Natalia Rajzer, Piotr Sobczyk oraz Jordan Szaliński. Dwukrotnie dystans pokonał Paweł Lasek.

Co ciekawe, w biegu wystartował również prezes wałbrzyskiej Toyoty Carl Klemm, który pobiegł na niespełna kilometrowym dystansie.

Uczestnicy imprezy przekazali czek w wysokości 2200 zł stowarzyszeniu Motyl, które zajmuje się działalnością na rzecz integracji i aktywności artystycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Wyniki:

1. Teoretycznie Naj: Sebastian Dąbrowski, Kazimierz Kupniewski, Paweł Lasek, Przemysław Paduch, Natalia Rajzer, Piotr Sobczyk, Jordan Szaliński i ponownie Paweł Lasek
2. Ekipa: Łukasz Szewczyk, Piotr Janecki, Łukasz Kuźmiński, Łukasz Nogajczyk, Daniel Telicki, Artur Busz, ponownie Łukasz Szewczyk, Kamil Cechnicki
3. Szybcy i Wściekli: Mirosław Sulowski, Piotr Niemiec, Sławomir Markiewicz, Robert Trela, Michał Kaczan, Adrian Bloch, Adam Mencel, Szymon Olejnik

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group