Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5847
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szykują otwarcie wieży

Czwartek, 30 maja 2024, 10:12
Aktualizacja: 10:13
Autor: red
Wałbrzych: Szykują otwarcie wieży
Fot. użyczone
Wałbrzyska wieża widokowa na Wzgórzu Parkowym zostanie oficjalnie otwarta w piątek 21 czerwca o godz. 10:30. Przez cały weekend (21–23 czerwca) amatorom widoków miasta i Gór Wałbrzyskich towarzyszyć będą liczne w atrakcje, w tym m.in. zawody kolarskie, zajęcia rekreacyjne i edukacyjne, gra terenowa i pokaz ognia, wszystko z muzyką w tle. Wyciszymy się przy jodze i ruszymy na podbój zakamarków Parku Jana III Sobieskiego z jego historią i przyrodą.

W związku z otwarciem wieży należy się spodziewać dużego zainteresowania mieszkańców i napływu turystów. Zatem nie do uniknięcia będą trudności z parkowaniem w sąsiedztwie wieży, a nawet w centrum Wałbrzycha. W tych okolicznościach weekend 21-23 czerwca warto potraktować jako dobrą okazję, by poznać zabytki starego Śródmieścia i modernistyczny czar Nowego Miasta. Dlatego wycieczkę warto zacząć z dala od wieży. Ze Starej Kopalni czy Galerii Victoria z Muzeum Porcelany po drodze to zaledwie półtora kilometra!

Wieża będzie otwarta od wschodu do zachodu słońca. Wejście w dniu 21 czerwca będzie bezpłatne. Wstęp od soboty będzie płatny – 10 zł od osoby oraz 1 zł dla posiadaczy karty Kocham Wałbrzych. Dodatkowo będzie można zwiedzić wieżę w ramach biletu Explore Wałbrzych. Bilet ten pozwala na zwiedzenie pięciu atrakcji Wałbrzycha w ramach jednego biletu ważnego rok! To oszczędność 30 zł.

W piątek zapraszamy na piesze wycieczki z przewodnikiem. Wyruszamy ze Starej Kopalni o godz. 14:00, z Placu Górnika o godz. 16:00 oraz z Rynku o godz. 17:00. To będzie świetna okazja do poznawania historii naszego miasta, zabytków w centrum i atrakcji w samym Parku. Finałem aktywności będzie wejście na wieżę.

Park to także fantastyczna przyroda. Dla amatorów pięknych krajobrazów przygotowaliśmy wycieczkę fotograficzną z ekspertem od przyrody i fotografem Krzysztofem Żarkowskim. Zapraszamy na wycieczki w piątek i sobotę o godz. 18:00. Startujemy spod tężni.

W piątek i sobotę Muzeum Porcelany we współpracy z Biblioteką pod Atlantami szykuje grę terenową po parku. To będzie lekcja historii przez zabawę. Przygotowaliśmy mnóstwo ciekawostek. Zapraszamy całe rodziny i grupy znajomych.
Dodatkowo w piątek przy wieży czekają na Państwa aktorzy z Teatru Lalki i Aktora, a także animatorzy z zabawami dla dzieci. Wieczorem zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju pokaz ognia przy tężni. Po pokazie udamy się na zachód słońca na wieżę. Wszystko przy dźwiękach muzyki w tle.

Sobotę rozpoczniemy jogą w Ogrodzie Różanym w parku. Ewa Kosmala z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi zaprasza wszystkich na wyciszającą sesję jogi. W godzinach popołudniowych czas na bieg po parku. Rekreacyjna wycieczka biegowa to ciekawa propozycja dla amatorów biegów, przy jednoczesnym podziwianiu widoków na miasto.

Dodatkowo w niedzielę w parku odbędzie się cykliczna impreza Górale na start.

To będzie weekend pełen atrakcji!

Poznajmy nasz park. Zobaczmy, jak wygląda nasze miasto z wieży widokowej, a do tego spędźmy miło razem czas na początek wakacji!

Zapisy i szczegółowe informacje: promocja@um.walbrzych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

14
23%
Cieszy
6
10%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
3%
Smuci
4
7%
Złości
34
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group