Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3725
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szykują się do Europejskiego Dnia bez Samochodu

Poniedziałek, 12 września 2016, 13:58
Autor: red
Wałbrzych: Szykują się do Europejskiego Dnia bez Samochodu
Fot. organizatorzy
22 września w naszym mieście obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu.

Dążąc jednocześnie do zmniejszenia uciążliwości związanych z ruchem samochodowym w centrum miasta oraz poszukując potencjalnych możliwości zwiększenia bezpieczeństwa na drodze ZDKiUM zwraca się z apelem o włączenie do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu i skorzystania z alternatywnego środka transportu np. autobusu komunikacji miejskiej, roweru.

Podkreślając charakter tego dnia, zorganizowana będzie parada rowerowa złożona z przedstawicieli: władzy gminnej i powiatowej, firm i instytucji z terenu miasta Wałbrzycha oraz dzieci i młodzieży szkolnej, która przejedzie ulicami Wałbrzycha w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie: Plac Magistracki – ul. Dmowskiego – ul. Drohobycka – ul. Słowackiego – Plac Grunwaldzki- ul. Wysockiego – ul. Andersa – ul. Ratuszowa- AQUA ZDRÓJ, gdzie odbędzie się impreza finałowa. Zbiórka uczestników na Placu Magistrackim o godz. 10:45. Finał akcji- AQUA ZDRÓJ, ul. Ratuszowa 4 godz. 11:30.

W programie imprezy przewidziano m.in.: konkursy, w tym rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bez spalin w Wałbrzychu-zielone miasto”, prezentację - pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, występy grup tanecznych, wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z wałbrzyskich szkół, emisję edukacyjnego filmu w Mobilnym Centrum Promocji pt. „Miasto w ruchu” prezentującego skutki zatłoczenia miast, warsztaty bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym, promocję komunikacji miejskiej i akcji „ Zamień wóz na bus”, prezentację rowerów elektrycznych.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group