Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3145
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ta wystawa jest warta obejrzenia

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 8:35
Aktualizacja: 12:02
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ta wystawa jest warta obejrzenia
Fot. JAZ
W sobotnie popołudnie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyła się wystawa fotografii Anity Włodarczyk.

Autorka urodziła się w 1975 roku i wychowała w Sulechowie, niewielkim miasteczku w okolicach Zielonej Góry. Już w szkole podstawowej ulubionymi przedmiotami artystki były plastyka oraz technika.
- W wolnych chwilach głównie malowałam lub rysowałam. W wieku 16 lat zainteresowałam się fotografią. Dostałam pierwszy analogowy aparat i głównie fotografowałam ludzi z mojego otoczenia. Później pomimo, że studiowałam przedmioty ścisłe, jednym z przedmiotów była fotografia, na której poznałam tajniki ciemni oraz dowiedziałam się dużo o reportażu – mówi o swojej twórczości Anita Włodarczyk.

W późniejszych latach artystka w dalszym ciągu fotografowała osoby z najbliższego otoczenia, osoby jej znany.
- W 2003 roku zamieniłam aparat analogowy na aparat cyfrowy. Był to okres, w którym głównie fotografowałam swojego syna. Aparat cyfrowy przyczynił się do tego, że fotografowałam codziennie – opowiadała artystka.

W późniejszych latach przyszedł czas na lustrzankę i kurs w Akademii Fotografii Dziecięcej. Dodatkowa wiedza pozwoliła fotografce lepiej eksponować portret, emocje, kompozycje. Kolejny okres przyniósł nowe doświadczenia i nowe możliwości. Nastał czas na wystawy. Podczas wałbrzyskiej, prezentowane są modelki w strojach i biżuterii autorstwa projektantki Estery Grabarczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group