Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Mieroszów: Tablica dla bohatera

Niedziela, 10 maja 2020, 8:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 maja 2020, 8:21
Autor: red
REGION, Gmina Mieroszów: Tablica dla bohatera
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
Dzień 8 maja jest świętowany w Polsce jako dzień zakończenia II Wojny Światowej. Akt kapitulacji III Rzeszy kończył najbardziej krwawy i tragiczny konflikt wojenny w historii ludzkości, który kosztował życie miliony.

W ten szczególny dzień oddano hołd nieżyjącemu bohaterowi wojennemu, który przez wiele lat żył w Mieroszowie - porucznikowi pilotowi Leszkowi Owsianemu. W uroczystości uczestniczyli jego syn i wnuk. Przykład bohaterstwa i gotowość do najwyższego poświęcenia, jaki reprezentował, jest wzorem do naśladowania dla wszystkich Polaków.

W podziękowaniu za wspaniałą służbę Ojczyźnie, udział w wojnie obronnej i za to wszystko, co dla Polski zrobił, mieszkańcy Gminy Mieroszów uczcili Jego pamięć poprzez uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy "Pamięci Leszka Owsianego".
- Ponadto Narodowy Dzień Zwycięstwa w Gminie Mieroszów uczciliśmy uroczystym złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod Pomnikiem "Bohaterom za Wolność i Demokrację" w Kowalowej oraz w Mieroszowie - informuje burmistrz Andrzej Lipiński.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group