Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4630
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Tablica dla górników

Czwartek, 21 października 2021, 12:47
Aktualizacja: 13:50
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Tablica dla górników
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Wczoraj przy ulicy Miłej w Boguszowie–Gorcach miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej górników, którzy pracowali i tych którzy zginęli w wypadkach na polu Barbara w latach 1829–1994.

W uroczystości udział wzięli gwarkowie Stowarzyszenia KWK “Victoria” i Kopalń Wałbrzyskich oraz Stowarzyszenia “Witold”, Burmistrz Sylwia Dąbrowska, Nadleśniczy Leszek Kościński, ksiądz proboszcz Janusz Wierzbicki, dyrektor Katarzyna Mikołajczyk wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika oraz grono zaproszonych gości - między innymi Kazimierz Niemierka i Michał Drohomirecki.

Pomnik został ufundowany przez Stowarzyszenie Gwarków KWK “Victoria” i Kopalń Wałbrzyskich i usytuowany jest w Boguszowie-Gorcach w pobliżu siedziby Nadleśnictwa Wałbrzych.

Po części oficjalnej, goście zostali zaproszeni do siedziby Nadleśnictwa, gdzie nastąpiła dalsza część podziękowań. Prezes Stowarzyszenia “Witold” Józef Waliszewski wręczył Kazimierzowi Niemierce medal w imieniu Stowarzyszenia "Witold".

Twoja reakcja na artykuł?

26
76%
Cieszy
4
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group