Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tabliczka mnożenia króluje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15

Czwartek, 4 października 2018, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Tabliczka mnożenia króluje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15
Fot. organizatorzy
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu miały miejsce działania poświęcone obchodom Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadał 28 września 2018r.

W poniedziałek 24 września odbył się wykład inauguracyjny z dziedziny matematyki pod hasłem „Ciąg geometryczny”, który wygłosił pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej – pan doktor Paweł Sztonyk.

W kolejnych dniach miały miejsce klasowe eliminacje ze znajomości tabliczki mnożenia, przeprowadzane przez nauczycieli na lekcjach matematyki. Rezultatem eliminacji było wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia wśród klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych.

W czwartek 27 września odbyła się Olimpiada Matematyczna Juniorów – etap szkolny dla chętnych uczniów z klas siódmych i ósmych.
Natomiast w piątek miało miejsce „Tabliczkowe Święto”, czyli Szkolne Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dzień został rozpoczęty uroczyście na porannym apelu przez dyrektora szkoły pana Pawła Łuczyńskiego. Obchody tego dnia rozpoczęły się od sprawdzenia przez uczniów klas czwartych znajomości tabliczki mnożenia w klasach starszych oraz wśród dorosłych pracowników szkoły. Wszystkie osoby, które poprawnie odpowiedziały na 10 tabliczkowych pytań, otrzymywały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na długiej przerwie, po dwóch reprezentantów z każdej klasy (chłopiec i dziewczynka) brało udział w konkursie „Królowa skakanki” i „Piłkarz matematyk”. Popisując się swoimi umiejętnościami z zakresu sprawności fizycznej, uczestnicy musieli odpowiedzieć też na tabliczkowe pytania.

W tym uroczystym tabliczkowym dniu grupa wybranych uczniów pod opieką nauczyciela matematyki wybrała się do sąsiadujących ze szkołą instytucji, które na co dzień z matematyką są bardzo zaprzyjaźnieni, czyli Bank, sklep, salon kosmetyczny i Biblioteka Publiczna. Dorośli chętnie i bezbłędnie odpowiadali na tabliczkowe pytania. W nagrodę otrzymywali certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na koniec dnia odbył się apel podsumowujący obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z rąk pana dyrektora oraz nauczycieli organizujących imprezę zwycięzcy uczestnicy odebrali nagrody i dyplomy.

W akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia wzięło udział 248 uczniów i 12 dorosłych, w tym 7 nauczycieli. 50 uczniów uzyskało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group