Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Taczką na złom

Sobota, 24 grudnia 2022, 6:48
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Taczką na złom
Fot. KMP Wałbrzych
W toku wykonanych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach zatrzymali w miniony wtorek 47–letniego mieszkańca Czarnego Boru, który na początku październiku tego roku z terenu jednego z miejscowych przedsiębiorstw wykradł sporą ilość części samochodowych, gdzie wartość strat oszacowana została na blisko 8 tysięcy złotych.

O tym, że na terenie jednej z posesji przy ul. Polnej w Czarnym Borze doszło do kradzieży różnego rodzaju części samochodowych, policjanci z Boguszowa-Gorc zostali poinformowani 11 października tego roku. Przeprowadzone przez mundurowych działania operacyjne oraz czynności procesowe, w tym analiza zabezpieczonego monitoringu, pozwoliły na ustalenie sprawcy przestępstwa. Okazał się nim mieszkający w bliskim sąsiedztwie 47-latek.

Od czasu zgłoszenia policjantom faktu kradzieży, poszukiwany przez funkcjonariuszy mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zaczął się ukrywać. Wpadł jednak w ręce boguszowskich policjantów 20 grudnia w godzinach południowych na terenie Czarnego Boru.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna był tak bezczelny, że najpierw od właściciela firmy pożyczył taczkę, a następnie wywiózł nią znajdujące się na terenie przedsiębiorstwa części samochodowe na złom, by na nich zarobić. Przed tym jak pokrzywdzony zorientował się w całym procederze, mężczyzna zdążył mu nawet oddać taczkę.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 47-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
3
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
15%
Smuci
4
20%
Złości
2
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group