Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tadeusz Skrężyna Zasłużonym dla Miasta Wałbrzycha

Niedziela, 17 lipca 2011, 7:56
Aktualizacja: 16:03
Autor: Sven
Wałbrzych: Tadeusz Skrężyna Zasłużonym dla Miasta Wałbrzycha
Fot. Sven
W czerwcu Rada Miasta podjęła uchwałę o nadaniu Tadeuszowi Skrężynie tytułu „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”. Uroczystość odbyła się w ostatni piątek w ratuszu.

Tadeusz Skrężyna przybył do ratusza w otoczeniu kilkudziesięciu członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej, którzy czekając na rozpoczęcie sesji rady grali i śpiewali swoje „organizacyjne” piosenki, pochodzące z Borysławia i okolic.

Treść uchwały Rady Miasta z 21 czerwca odczytała Przewodnicząca RM Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Pamiątkowy dyplom wręczył p.o. Prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej.

Tadeusz Skrężyna pochodzi z Borysławia, gdzie urodził się ponad 90 lat temu, 8 marca 1921 roku. Wojna przerwała jego edukację, zajęcie znalazł w przemyśle naftowym. Po wojnie wraz z prawie 11 tysiącami Polaków z Borysławia znalazł się w Wałbrzychu.
W Wałbrzychu Tadeusz Skrężyna pracował na stanowiskach kierowniczych w Zarządzie Budynków Mieszkalnych, Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Przez kilkanaście lat był też przewodniczącym kolegium ds. wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu.
Przejście na emeryturę zmieniło obszar jego działania, ale nie poziom aktywności. Ciągle udziela porad prawnych w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zasiada w Radzie Honorowej „Starej Kopalni”, jest wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej. Zainicjował podpisanie porozumień partnerskich z Borysławiem i Truskawcem. Działa także na rzecz Filharmonii Sudeckiej, a jego zbiory fotografii były prezentowane w Muzeum w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group