Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tajemnice Książa

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 15 grudnia 2019, 6:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 7:21
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Fundacja Księżnej Daisy von Pless zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyku „O historii na żywo”. W najbliższy wtorek czyli 17 grudnia o godzinie 18:00 w Sali Krzywej na drugim piętrze Zamku Książ odbędzie się promocja książki Magdaleny Woch i Marka Dudziaka pt. „Zamek Książ historia i tajemnice”. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę i uzyskać autografy autorów.

Perła Dolnego Śląska i jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Siedziba piastowskich książąt, czeskich dowódców i rycerzy - rozbójników. Budowla, która gościła królów i cesarzy. Miejsce wspaniałych bali i okrutnych zbrodni. Świadek wzrostu i upadku rodu Hochbergów, jednego z najpotężniejszych w Europie. Skrytka skarbów i tajemnic rozbudzających wyobraźnię od pokoleń. W dziejach zamku Książ można znaleźć wszystko, czego po tak okazałej budowli można oczekiwać, a nawet więcej. Niezwykle piękna i ważna geopolityczna lokalizacja sprawiły, że miotały nim burzliwe wichry historii. I choć nie zdołały wzruszyć fundamentów, to na murach, wnętrzach i otoczeniu wywarły niezatarte piętno Oto zebrana po raz pierwszy w jednym miejscu historia Książa. Spisana na podstawie wielu zachowanych źródeł, z pełnym bogactwem niezwykłych zdarzeń, zaskakujących odkryć, ale także wciąż nierozwiązanych, pasjonujących zagadek. Historia, która pasjonuje i wciąga, ale także wiele uczy – o przeszłości, o teraźniejszości i o tworzących je ludziach. Spotkanie z autorami książki poprowadzi prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

Magdalena Woch – kierownik Działu Muzealno- Edukacyjnego Zamku Książ w Wałbrzychu, współautorka wystaw historycznych oraz publikacji z zakresu historii regionu i Książa. Prywatnie wielbicielka współczesnej polskiej literatury, muzyki niemal każdego rodzaju i starego kina.

Marek Dudziak – podróżnik, tropiciel tajemnic historii i ukrytych skarbów. Kolekcjoner książek, starych grafik i pocztówek. Założyciel miesięcznika „Odkrywca”. Autor książek o zamkach Grodno i Czocha, projekcie Riese oraz broniach V na ziemiach polskich. Zawodowo jest prawnikiem.

Wstęp wolny, prosimy o wcześniejsze awizacje w Punkcie Obsługi Klienta (pierwszeństwo mają osoby zaawizowane):
tel. 74 66 43 834 / 872
e mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl

Parkingi przy zamku są płatne. Ceny dla uczestników wydarzenia są następujące:
- parking przed budynkiem bramnym (P2) - 10 zł/auto osobowe
- parking na Parkingu Głównym (P1) - 5 zł / auto osobowe.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Antek Boryna 15-12-2019 15:56
Czy ten Dudziak to ten piosenkarz dżezowy, co był mężem Urbaniaka ?
idler73 15-12-2019 18:18
do: ~Antek Boryna (15:56)
A co ? Kolega zazdrosny ?
~Antek Boryna 15-12-2019 20:53
do: idler73 (18:18)
Nie, ale muszę się przyznać do pomyłki. Był żoną Urbaniaka. Zdolny artysta, bo działa i w muzyce i w literaturze. A dlaczego ty Kolego oceniasz to od razu po freudowsku ? Czyżbyś był a propos ?
~olo 17-12-2019 18:48
Nie historia jest tak ważna ,ja sie zastanawiam ile ludzi jeszcze z Wałbrzycha wyemigruje przez najbliższe lata ,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group