Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tak Szczawno–Zdrój walczy o obwodnicę

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Sobota, 5 sierpnia 2017, 12:07
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Fot. red
Kierowana istotnym interesem publicznym, mieszkańców i turystów Szczawna–Zdroju oraz Wałbrzycha, a także pozostałych uczestników drogi krajowej nr 35, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno–Zdrój od lat zabiega i wspiera zabiegi o realizację obwodnicy Wałbrzycha i podejmuje szereg działań to umożliwiających.

W ostatnim czasie były one następujące:

29 maja 2017 r. radni Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego braku realizacji inwestycji pn. „Budowa obwodnicy miasta Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35 od km 2+350 do km 8+250”.

12 czerwca 2017 r. radni Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju ponownie, tym razem z radnymi Rady Miejskiej Wałbrzycha na czele z włodarzami obu gmin wystąpili do Rządu RP o zapewnienie finansowania terminowej realizacji inwestycji drogowej pn. „Budowa obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35, na odcinku pozamiejskim na terenie Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój, którego zarządcą jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad”.

Biorąc pod uwagę szczególnie ważny aspekt, jakim jest zagrożenie utraty statusu uzdrowiska, a co za tym idzie likwidacja miejsc pracy oraz zahamowanie rozwoju miasta burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk wraz z radnymi zabiegają o realizację inwestycji w apelach do:

- 9 maja 2017 r. – Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa; Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia; Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad; Ewa Bojarczyk, Dyrektor Oddziału we Wrocławiu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

- 24 maja 2017 r. – Beata Szydło, Prezes Rady Ministrów

- 31 maja 2017 r. – Janusz Cieszyński, Dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju

oraz o poparcie gmin sąsiadujących dla wspólnego dobra Aglomeracji Wałbrzyskiej do:

- 31 maja 2017 r. – Jacek Cichura, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego; Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowicze; Adam Górecki, Wójt Gminy Czarny Bór; Waldemar Kujawa, Burmistrz Miasta Boguszów-Gorce.

Ponownie, po podjęciu Uchwały Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju z 29 maja 2017 r. w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego braku realizacji inwestycji pn. „Budowa obwodnicy miasta Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35 od km 2+350 do km 8+250”:

- 5 czerwca 2017 r. – Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa; Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad; Ewa Bojarczyk, Dyrektor Oddziału we Wrocławiu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Ponownie z prośbą o osobiste zaangażowanie pani premier w sprawę obwodnicy:

- 8 czerwca 2017 r. - Beata Szydło, Prezes Rady Ministrów

Wspólny apel burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka i Prezydenta Miasta Wałbrzycha o zapewnienie środków finansowych celem rozpoczęcia realizacji inwestycji budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35 z dołączeniem uchwał rad obu gmin:

- 4 lipca 2017 r. – Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa; Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów

Inwestycja jest priorytetowa dla całego regionu. Uważamy więc, że tylko wspólne działania pozwolą na jej rozpoczęcie. Za zaangażowanie w sprawę dziękujemy całej społeczności Aglomeracji Wałbrzyskiej – włodarzom, radnym, posłom i senatorom, mieszkańcom, stowarzyszeniu Kocham Szczawno-Zdrój – każdy głos się liczy.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 5-08-2017 13:19
Posłowie z regionu tj.Zalewska i Dworczyk milczą i nic nie robią w tej sprawie.
~Solicman 5-08-2017 14:29
To gospodarze Wałbrzycha powinni walczyć na pierwszej linii o obwodnicę, którą będą jeździc głównie Walbrzyszanie. A prawdziwa walka dopiero się zacznie jak zaczniemy w godzinach szczytu urzadzimy sobie spacerki po przejściach na Solickiej i Kolejowej!
~pytek 5-08-2017 16:47
Dworczykowi obwodnica nie jest potrzebna, bo lata samolotami
~kik 5-08-2017 18:37
Ta zalewska blokuje obwodnicę wszyscy o tym wiedzą i nikt z władz miast tego głośno nie powie bo po prostu jaj brak trzęsą porami,i dopóki tak będzie to po herbacie ,zaproście p.minister na konferencję prasową i niech powie co robi dla powstania inwestycji" jak mocno się stara by (nie)pomóc"wyborcy chcą wiedzieć moze też coś o PCK ?
~Icek Zukerman 6-08-2017 0:07
W czym macie problem? Nie macie pieniedzy? Nie dobrze nie dobrze. To kłopot straszny. Ale jak nie macie to drogi nie będzie. Musicie jeździć starą drogą, nie dobrze.
~Cebulak 6-08-2017 7:54
Ci, którzy tak udają, że przejmują się losem obywateli i gotowi poświecić dla nich wszystko, mogą to udowodnić. Niech podadzą się do dymisji... Będzie droga, im szybciej tym lepiej, to takie proste... cha, cha!
~@solicman 6-08-2017 11:54
myslisz, ze zamkniesz szczawno dla walbrzyszan? gorzej bedzie, jesli w-ch wypnie sie na szczawno w sprawie komunikacji publicznej, odpadow itp itd. trzeba miec niezle nasrane w bani, by myslec tak krotkowzrocznie. a brak obwodnicy w-cha jest rownoznaczne z odebraniem z czasem szczawnu statusu uzdrowiska. ale ty tego nie rozumiesz jelopie.
~randalfff 6-08-2017 12:26
~@solicman dokładnie!! powinni wtedy zabrać 18 przez szczawno i 5tkę skrócić do Mijanki ;) , a 8kę zamiast do Szczawna do Starej kopalni... Aaa i bramki zrobić na Andersa , Wyszyńskiego , Długiej , Wieniawskiego .. z Dopiskiem Drogi Wałbrzycha dla mieszkańców Szczawna płatne ! żeby drożej było niż na A4 :D
~Seba 6-08-2017 13:09
Co jest z wami ludzie? Na spacerki weekendowe to gdzie sie chodzi, wypady ze znajomymi, niedzielne obiady itp.? Szczawno i Walbrzych to jeden organizm, jak moze ktos tego nie rozumiec?! Wina lezy w naszych poslach z regionu, nie wazne z jakiej partii to ich obowiazkiem jest walczyc oto, zeby Szczawno i Walbrzych mialo obwodnice. Wybralismy ich niech sie wykaza, a nie tylko dziela i kloca ludzi. Najważniejsze jest to zeby wspolnie zaczac dzialac dla dobra Szczawna. Pokażcie mi w Polsce miasto uzdrowiskowe, gdzie glowny transport biegnie przez centrum, obok domow uzdrowiskowych? Podajcie przyklady,zacznijmy rozmawiac merytorycznie.
~antygona 6-08-2017 17:09
aaa, przestali już debatować to teraz będą wojnę prowadzić ha ha ha a kiedy będzie obwodnica? Ciekawa jestem jaki % bydła to łyknie?
~Wałbrzyski Pan 6-08-2017 18:42
Przecież Wałbrzych ma obwodnicę. Sa to ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza, Kolejowa i Solicka w Szczawnie. Co za problem?
~Lokalny debil 6-08-2017 20:53
Tak sobie myślę czytając te komentarze ~ nie ważne co i nie ważne jak ważne żeby coś napisać . Ani to merytoryczne ani sensowne na temat poglądów tez nic wywnioskować nie można . Ludzie bez obwodnicy długo nie pociągniemy ~ amen.
~Nawet_mi_was_nie_żal 7-08-2017 11:03
A w komentarzach jak zwykle opluwanie Szczawna przez pato z Palestyny. Im jest obwodnica niepotrzebna, jak już jadą to za darmo MZK.
~Kato Starszy 7-08-2017 20:38
Balcerowicz musi odejść, a Szczawnobyl należy zburzyć.
~Jerzy Jacek Pilchowski 7-08-2017 21:26
PiSowski rząd deklaruje około 300 milionów i i oczekuje, że Wałbrzych i Szczawno da tak zwany wkład własny który wynosi około 30 milionów czyli standardowe w takich sytuacjach 10%. Tak więc mieszkańcy Wałbrzycha i Szczawna którzy chcą aby ta obwodnica powstała powinni naciskać na władze lokalne aby przestały "cwaniakować". W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji w której te obiecane 300 milionów zostanie przekierowane do innych miast - które też pilnie potrzebują różnych drogowych inwestycji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group