Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taksówkarz uniewinniony

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 17 czerwca 2010, 19:27
Aktualizacja: Piątek, 18 czerwca 2010, 7:46
Autor: red
Przed świdnikciem sądem toczył się proces 44–letniego Krzysztofa K.
Fot. red
44–letni Krzysztof K., który pozbawił życia 21–letniego Damiana ze Strugi, został uniewinniony i już wyszedł na wolność.

Taka decyzja Sądu Okręgowego w Świdnicy jest z pewnością bardzo kontrowersyjna.

Przypomnijmy, że 44-letni Krzysztof K. był oskarżony o zadanie śmiertelnego ciosu nożem 21-latkowi. Do zdarzenia doszło w październiku 2009 roku w okolicy jednej z wałbrzyskich dyskotek.

Prokurator żądał dla Krzysztofa K. 10 lat pozbawienia wolności, a obrońca Andrzej Halastra domagał się uniewinnienia swojego klienta. Krzysztof K. zeznając przed świdnickim sądem cały czas twierdził, że feralnej nocy zadał cios nożem w obronie własnej, bowiem obawiał się o swoje bezpieczeństwo i życie. Biegli uznali, że Krzysztof K. działał w warunkach silnego wzburzenia i miał ograniczoną poczytalność. To prawdopodobnie zadecydowało o takim, a nie innym wyroku sądu.

W niepoczytalność Krzysztofa K. nie wierzy Grażyna Brzoza, matka 21-latka, który otrzymał śmiertelny cios nożem. Kobieta domagała się 25 lat dla Krzysztofa K. Wyrok zaskoczył również samych mieszkańców Strugi.
- To był bardzo spokojny chłopak. Nie wierzę, że mógł on czyhać na życie tego mężczyzny. Poniósł śmierć, a jego zabójca wychodzi na wolność – mówi jedna z mieszkanek Strugi.

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group