Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taneczna przedpremiera

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 14 lutego 2010, 12:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: red
Fot. red
Już 25 lutego o godzinie 18.00 w Wałbrzyskim Ośrodku kultury na Białym kamieniu odbędzie się przedpremierowy spektakl Teatru Tańca Dawka Energii pod tytułem „kom.post”.

„Kom.post” to próba rekonstrukcji mitów i upiorów komunizmu, postkomunizmu oraz kapitalizmu. To obraz wiary i niewiary w komunistyczne ideologie. Spektakl został stworzony na podstawie doświadczeń bohaterów i drąży to, co zostało w Polsce przemilczane.

Teatr, jako jedyny w Polsce, został zaproszony na festiwal teatrów tańca w Londynie. Grupa licząca 39 osób będzie występować z profesjonalnym teatrem tańca „Company of Elders” działającym przy teatrze Sadlers Wells i innymi teatrami tańca z Londynu. Wyjazd jest zatem doskonałą możliwością promocji naszego miasta i kraju.

Cały dochód z przedpremierowego spektaklu będzie przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu na Festiwal Teatrów Tańca w Londynie.

Liderami projektu są – Wanda Radłowska laureatka w 2008 głównej nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Nestor” i nagrody Zamku Książ w kategorii Aktywny Człowiek III wieku, wolontariusz roku 2007, oraz Magdalena Radłowska – choreograf i tancerka, absolwentka Uniwersytetu Middlesex i London Contemporary Dance School „The Place”, laureatka wielu nagród w tym stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Doliny Kreatywnej TVP w Warszawie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group