Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Taniej pod szpitalem

Niedziela, 30 czerwca 2019, 9:59
Autor: PAW
Wałbrzych: Taniej pod szpitalem
Fot. archiwum
– Na wniosek mieszkańców Wałbrzycha wprowadzamy zmiany – mówi Agnieszka Plesner z ZDKiUM w Wałbrzychu. – Niższe opłaty wprowadzamy na parkingu przed Szpitalem im. Sokołowskiego. Tam za abonament na miesiąc zapłacimy 50 zł, a za kwartał 100 zł.

Przypomnijmy, że w innych częściach miasta te opłaty są wyższe i wynoszą odpowiednio 150 zł za miesiąc i 400 zł za kwartał. Opłaty te należy uiszczać osobiście w ZDKiUM. Zdaniem niektórych radnych lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie darmowych miejsc parkingowych przed szpitalem.
- Zebraliśmy jakiś czas temu ponad 2 tysiące podpisów pod uchwałą o darmowych miejscach parkingowych przed szpitalem – mówi Jerzy Langer. – Ta uchwała jednak wtedy nie zyskała poparcia radnych, choć byłoby to rozwiązanie optymalne dla pacjentów, ale także dla osób odwiedzających bliskich w szpitalu.

Zdaniem Marii Romańskiej takie myślenie jest błędne.
- Wprowadzenie darmowych miejsc parkingowych przed szpitalem spowodowałoby taką sytuację, że niektóre samochody stałyby tu godzinami, a ci którzy przyjeżdżaliby do szpitala choćby w odwiedziny nie mogliby znaleźć miejsca do zaparkowania – mówi radna.

O miejscach parkingowych, ale w Śródmieściu, mówił Piotr Kwiatkowski.
- Mamy tu ulice, gdzie mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów. Czy w granicach Śródmieścia nie można byłoby wprowadzić karty abonamentowej dla mieszkańców, która gwarantowałaby im możliwość parkowania w każdym w danym momencie wolnym miejscu parkingowym? – pyta radny.

Agnieszka Plesner twierdzi, że ZDKiUM szczegółowo przeanalizował sytuację panującą w Śródmieściu i ten scenariusz rówież był brany pod uwagę, ale ostatecznie został odrzucony, bowiem rozszerzenie stref płatnego parkowania mogłoby doprowadzić do sytuacji, że mieszkańcy konkretnych ulic nie mogliby znaleźć wolnego miejsca do zaparkowania, bowiem byłyby one zajęte przez kierowców mieszkających w dalszej odległości. Prezydent Roman Szełemej stanowczo twierdzi, że w Śródmieściu tych miejsc jest wystarczająca ilość.
- Uruchomiliśmy parkingi na Kasztanowej i Przemysłowej, które są w niedalekiej odległości od ścisłego Śródmieścia i parkingi te nie są wypełnione – mówi prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group