Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Targi Pracy i Zawodów w AQUA ZDROJU

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 16 stycznia 2015, 17:42
Aktualizacja: Sobota, 17 stycznia 2015, 7:37
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
W czwartek na terenie Hali Widowiskowo–Sportowej w Centrum AQUA ZDRÓJ odbyły się Targi Pracy i Zawodów. Ofertę edukacyjną zaprezentowały m.in. zawodowe szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie wyższe z terenu Dolnego Śląska, natomiast przedstawiciele instytucji oraz pracodawcy informowali m.in. o wymaganiach na rynku pracy.

Wśród wystawców, oprócz wałbrzyskich placówek, np. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa,Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości, Centrum Kształcenia Praktycznego, czy Wyższej Szkoły Bankowej, zaprezentowały się również firmy i szkoły z całego województwa. Do Wałbrzycha przyjechali przedstawiciele m.in. Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze i Zespołu Szkół Nr 2 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie.

Wydarzenie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem Wałbrzyszan. Parkiet hali widowiskowo-sportowej wypełnił się głównie młodzieżą w wieku licealnym, która już teraz planuje wybór swojej kolejnej szkoły i przyszłej kariery. Wszyscy zainteresowani mogli zasięgnąć informacji z pierwszej ręki od przedstawicieli poszczególnych placówek. Rozdawano również gadżety reklamowe (smycze, artykuły piśmiennicze, słodycze) oraz ulotki i foldery z informacjami na temat każdej ze szkół.

Targi zorganizowane zostały przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu systemowego realizowanego z PO KL pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, którego Beneficjentem Systemowym jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem - Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group