Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2798
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Targira 2012 – zbliża się trzecia edycja

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 3 maja 2012, 8:04
Aktualizacja: 8:08
Autor: red
Fot. użyczone
Już za dwa tygodnie ponownie zawitają do Świebodzic artyści i rzemieślnicy z całej Polski.

18 maja nastąpi oficjalne otwarcie III Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira 2012. Tak jak zwykle cała impreza potrwa od piątku do niedzieli.

W ramach tegorocznej Targiry odbędą się dwa konkursy, które cieszą się wśród wystawców dużym zainteresowaniem. Pewną nowością jest to, że w tym roku nie będzie głosowania na stoisko, ale na prezentowane na nim dzieło. Najważniejszym konkursem jest Konkurs o Grand Prix, w którym zwycięzca otrzyma pamiątkowy dyplom i możliwość wyjazdu do Parlamentu Europejskiego do Strasburga. Fundatorem tej trzy dniowej wycieczki do Francji jest europosłanka Dolnego Śląska, Lidia Geringer de Oedenberg.
Warto dodać, że Grand Prix otrzyma to dzieło, które uzyska największą liczbę głosów publiczności.
- Jako organizatorzy nie zawiedliśmy się do tej pory na ocenie i trafnych wyborach naszych gości - odwiedzających Festiwal. Wierzymy zatem, że i tym razem zostanie doceniony nie tylko artyzm i wyjątkowość zgłoszonych dzieł do konkursu, ale także ogromna i często żmudna praca, jaką twórcy wkładają w wykonanie konkursowego dzieła – mówi Janusz Kujat, dyrektor festiwalu. Osoby biorące udział w konkursie będą mogły zaś wylosować górę cukierków ufundowanych przez świebodzicką „Śnieżkę-Inwest”.
Drugim konkursem Targiry 2012 jest konkurs pn. Art-Nobilium. Jest to konkurs skierowany wyłącznie do osób, które zamierzają starać się o honorowy tytuł Mistrza Rzemiosła Artystycznego. Przewodniczącym komisji w tym konkursie jest znany polski gemmolog, a zarazem rektor Wyższej Szkoły Rzemiosła Artystycznych i Zarządzania z Wrocławia, profesor Michał Sachanbiński. Większość prac konkursowych można już oglądać na stronie internetowej Festiwalu www.targira.swiebodzice.pl
Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na bezpłatne warsztaty artystyczne. Prosimy zatem wszystkich chętnych, w tym także osoby indywidualne o rezerwowanie miejsc na zajęcia artystyczne – harmonogram zajęć na stronie internetowej.
Honorowy patronat nad III Festiwalem Sztuki i Rzemiosła Targira 2012 w Świebodzicach objął burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group