Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2293
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Targira – wielkie święto sztuki i rzemiosła

Czwartek, 17 maja 2012, 8:20
Aktualizacja: 8:32
Autor: red
Świebodzice: Targira – wielkie święto sztuki i rzemiosła
Fot. użyczone
Już w piątek, 18 maja, rozpoczyna się kolejna edycja Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira.

Do niedzieli 20 maja w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach zobaczymy przedmioty sztuki użytkowej i rzemieślniczej, prezentowane przez najlepszych polskich twórców. Oryginalna, ręcznie robiona biżuteria, ceramika, niepowtarzalne witraże, rzeźby czy bibeloty - to wszystko będzie można zobaczyć i kupić podczas Targiry.

Targira to nie tylko targi sztuki i rzemiosła. To także wystawy, pokazy i przede wszystkim warsztaty, na których wszyscy zainteresowani mogą doskonalić swoje umiejętności manualne pod opieką najlepszych artystów i rzemieślników.
W tym roku organizatorzy przygotowali zajęcia z rysunku i grafiki, ceramiki, pozłotnictwa oraz repuserki i podstaw witrażownictwa. Nadal są wolne miejsca, wystarczy zgłosić się w trakcie targów do wyznaczonych punktów.
- Rok 2012 to także nowe wyzwania dla twórców, którzy są zainteresowani zdobyciem honorowego tytułu Mistrza Rzemiosła Artystycznego. Dlatego ogłosiliśmy specjalny konkurs pn. "Art-Nobilium", dający możliwość uzyskania niezbędnych dokumentów, ułatwiających otrzymanie tego zaszczytu – mówi Janusz Kujat, dyrektor festiwalu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi już pierwszego dnia festiwalu.
Najważniejszym konkursem "Targiry 2012" będzie jednak konkurs o "Grand Prix", w którym publiczność wybierze najwartościowsze dzieło Festiwalu. Nagrodą jest ufundowany przez poseł Lidię Geringer de Oedenberg - wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Zwycięzcę poznamy w niedzielę.
Dla publiczności najciekawszym wydarzeniem Targiry 2012 będzie bez wątpienia profesjonalny pokaz mody, podczas którego będzie można zobaczyć specjalnie na tą okazję zaprojektowane i uszyte kolekcje mody damskiej. Oprócz tego, interesująco zapowiada się wystawa biżuterii przygotowana przez studentów i profesorów Szkoły Wyższej Rzemiosła Artystycznego i Zarządzania z Wrocławia oraz szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów.
Honorowy patronat nad targami objął jak co roku, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. Festiwalowi patronuje także m. in. prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targiry. Bilety kosztują 6 (ulgowy), 8 (normalny) i 18 (rodzinny) zł. Uroczyste otwarcie festiwalu: piątek, 18 maja, godz. 12.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group