Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4657
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Tarnowskie Góry w "Galerii Barbórka"

Środa, 19 stycznia 2011, 10:57
Aktualizacja: 10:58
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Tarnowskie Góry w "Galerii Barbórka"
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Prace twórców z Boguszowa–Gorc i naszego regionu wyeksponowane są na wystawie poplenerowej, którą oglądać możemy w Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach.

Elżbieta Gajewska, dyrektor MBP-CK w Boguszowie-Gorcach, otworzyła wystawę, która jest plonem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, jaki odbył się w Tarnowskich Górach. Plener był częścią projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pod nazwą „Wszystkie drogi prowadzą do nas – promocja turystyczna Powiatu Tarnogórskiego”. Wśród dwudziestu dwojga artystów pracujących podczas pleneru obecni było twórcy z naszego regionu: Jerzy Mach z Wałbrzycha, Andrzej Niżewski i Zdzisław Szpak z Boguszowa – Gorc, Edward Kostka z Wrocławia, Tadeusz Suski z Kamiennej Góry i Vera Kopecka z Broumova. Byli też twórcy z Luksemburga, Belgii i Ukrainy. Komisarzem pleneru i wystawy poplenerowej jest Mirosław Ogiński z Radzionkowa na Górnym Śląsku, miasta partnerskiego Boguszowa - Gorc.

Podczas 12 dni pracy twórczej powstały 63 prace inspirowane urokiem ziemi tarnogórskiej i wspólnej pracy. Są to obrazy olejne, akwarele, fotografie, ceramika. Na wystawie, którą oglądać możemy do końca miesiąca, pokazanych jest 40 prac różnorodnych pod względem zastosowanej techniki i tematów. Prace są interesujące, pokazują indywidualność poszczególnych artystów w patrzeniu na otaczającą rzeczywistość, indywidualny sposób transponowania wrażenia na płótno, papier czy inny nośnik. Prace prezentowane będą na 13 wystawach w kraju, w Niemczech i w Belgii. Wystawie towarzyszy starannie wydany bogaty katalog, który jest jednocześnie prezentacją artystów podczas pracy plenerowej i prezentacją urody powiatu tarnogórskiego. Katalog jest dwujęzyczny, polsko – angielski, zawiera kilkadziesiąt bardzo dobrej jakości zdjęć. Autorem projektu i beneficjentem unijnych pieniędzy na ten cel jest Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group