Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4040
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: TBS buduje w Jedlinie

Środa, 22 września 2021, 9:23
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: TBS buduje w Jedlinie
Fot. Gmina Jedlina–Zdrój
Nowe mieszkania w Jedlinie–Zdroju coraz bliżej.

Kończą się prace projektowe nowego budynku wielorodzinnego w Jedlinie-Zdroju. Do końca 2023 roku mają tam powstać 44 mieszkania.

Inwestorem jest spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, której Jedlina-Zdrój jest członkiem od lipca tego roku. Gmina przekazała grunt pod budowę w zamian za udziały.

- Niedawno otrzymaliśmy też ponad 1,1 miliona złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Ta kwota również zostanie wydana na inwestycję w nowe mieszkania na terenie Jedliny–Zdroju. Stanowi ona 10% planowanych kosztów - mówi burmistrz Leszek Orpel.

Wielorodzinny budynek mieszkalny ma powstać przy ul. Andersa. Będzie dysponował 44 mieszkaniami o średniej powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Zgodnie z projektem w obiekcie będzie się znajdowała winda i parking dla 30 samochodów.

- W ramach TBS-u współpracujemy z wieloma dolnośląskimi gminami, gdzie powstają podobne inwestycje. We wrześniu w Jedlinie-Zdroju odbyło się walne zebranie członków spółki, gościliśmy wójtów i burmistrzów, którzy znaleźli też czas na obejrzenie atrakcji naszej gminy. To bardzo cenne spotkania podczas, których wymieniamy się doświadczeniami i dyskutujemy o problemach samorządów - dodaje burmistrz.

Członkami TBS-u są między innymi Legnica, Jawor, Oława, Mieroszów, Kamienna Góra, Złotoryja i Szklarska Poręba.

Twoja reakcja na artykuł?

5
28%
Cieszy
7
39%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group