Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2803
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr Arka wystąpił w Wałbrzychu

Sobota, 11 maja 2013, 6:10
Aktualizacja: 23:29
Autor: red
Wałbrzych: Teatr Arka wystąpił w Wałbrzychu
Fot. użyczone/K.S
9 maja w Wałbrzychu z przedstawieniem "Przygody małego M" wystąpił Teatr Integracyjny Arka.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego Danuty Marosz w teatrze mogliśmy obejrzeć spektakl Teatru Arka „Przygody Małego M”.

Teatr Arka przyjechał na zaproszenie Urzędu Miasta oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Teatr Arka to teatr integracyjny, w którym pracują osoby niepełnosprawne intelektualne i ruchowo jako adepci oraz zawodowi aktorzy. W teatrze na scenie nie dostrzega się niepełnosprawności. Teatr jest doskonałym miejscem, które uczy samodzielności i odpowiedzialności.

„Przygody małego M." to spektakl stworzony z myślą o najmłodszej widowni, który zapewnia jej wiele niezapomnianych wrażeń. Utrzymany w konwencji komediowej, opowiada historię przygód dorosłych ludzi wysłanych przez ONZ w kosmos, celem przeprowadzenia tajemniczego eksperymentu. Podczas lotu dochodzi do dziwnego zdarzenia: dorośli zamieniają się w dzieci.

Głównym bohaterem jest Mikołajek, sympatyczny, wesoły chłopiec, który pomimo rozmaitych nieporozumień i wzajemnej niechęci uczestników wyprawy, potrafi być sobą, promieniując naturalną dziecięcą radością. Dzięki tajemniczej zamianie dorosłych w dzieci bohaterowie zaczynają rozumieć, że niesnaski i nienawiść nabyte przez uprzedzenia, mogą zniknąć, gdy tylko nauczymy się szanować nawzajem swoje poglądy oraz inność. „Przygody małego M." to sztuka, która niweluje stereotypy poprzez powrót do dzieciństwa.
Przedstawienie "Przygody małego M." jest efektem fascynacji i inspiracji twórczością francuskich autorów piszących dla dzieci. Najnowszy spektakl Teatru Arka to połączenie dobrego humoru zabawy z dojrzałym przekazem dydaktycznym.

„Przygody Małego M” nieodpłatnie obejrzały dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10, Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Powiatowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group