• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 14:29
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 2761
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Teatr Arka wystąpił w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 11 maja 2013, 6:10
Aktualizacja: 23:29
Autor: red
Fot. użyczone/K.S
9 maja w Wałbrzychu z przedstawieniem "Przygody małego M" wystąpił Teatr Integracyjny Arka.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego Danuty Marosz w teatrze mogliśmy obejrzeć spektakl Teatru Arka „Przygody Małego M”.

Teatr Arka przyjechał na zaproszenie Urzędu Miasta oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Teatr Arka to teatr integracyjny, w którym pracują osoby niepełnosprawne intelektualne i ruchowo jako adepci oraz zawodowi aktorzy. W teatrze na scenie nie dostrzega się niepełnosprawności. Teatr jest doskonałym miejscem, które uczy samodzielności i odpowiedzialności.

„Przygody małego M." to spektakl stworzony z myślą o najmłodszej widowni, który zapewnia jej wiele niezapomnianych wrażeń. Utrzymany w konwencji komediowej, opowiada historię przygód dorosłych ludzi wysłanych przez ONZ w kosmos, celem przeprowadzenia tajemniczego eksperymentu. Podczas lotu dochodzi do dziwnego zdarzenia: dorośli zamieniają się w dzieci.

Głównym bohaterem jest Mikołajek, sympatyczny, wesoły chłopiec, który pomimo rozmaitych nieporozumień i wzajemnej niechęci uczestników wyprawy, potrafi być sobą, promieniując naturalną dziecięcą radością. Dzięki tajemniczej zamianie dorosłych w dzieci bohaterowie zaczynają rozumieć, że niesnaski i nienawiść nabyte przez uprzedzenia, mogą zniknąć, gdy tylko nauczymy się szanować nawzajem swoje poglądy oraz inność. „Przygody małego M." to sztuka, która niweluje stereotypy poprzez powrót do dzieciństwa.
Przedstawienie "Przygody małego M." jest efektem fascynacji i inspiracji twórczością francuskich autorów piszących dla dzieci. Najnowszy spektakl Teatru Arka to połączenie dobrego humoru zabawy z dojrzałym przekazem dydaktycznym.

„Przygody Małego M” nieodpłatnie obejrzały dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10, Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Powiatowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~eS(rodzic) 11-05-2013 18:28
Niestety, ale młodzież ze Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej spektaklu nie obejrzała. Powód : czasami dorośli są bardziej niepełnosprawni niż uzdolniona niepełnosprawna młodzież i nie potrafią poradzić sobie z przekazaniem właściwej godziny rozpoczęcia widowiska. Oj ,wstyd i to wielki drogie Grono Pedagogiczne SGEE.
londyn13 11-05-2013 18:39
Niestety ale młodzież Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej nie miała okazji obejrzeć spektaklu :( Powód ;czasami dorośli są bardziej niepełnosprawni niż uzdolnieni niepełnosprawni i nie potrafią przekazać młodzieży godziny rozpoczęcia spektaklu. Oj wstyd drogie Grono Pedagogiczne, wielki wstyd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group