Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4474
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr Lalki i Aktora zaprasza

Wtorek, 15 maja 2012, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: red
Wałbrzych: Teatr Lalki i Aktora zaprasza
Fot. użyczone
W najbliższą niedzielę, 20 maja o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na przygody małej i zbuntowanej Michalinki, nazywającej siebie Czerwonym Kapturkiem.

Dziewczynka, podążając przez demoniczny las do hipochondrycznej babci, spotyka na swej drodze różne baśniowe postaci: starego, mocno śpiącego Niedźwiedzia; krasnoludki, które uciekają od nieznośnej Śnieżki; Dziewczynkę z Zapałkami – piromankę, lubiącą podpalać las dla zabawy; zakatarzonego Wilka; zapominalską Babę Jagę oraz pedantycznego gajowego Jana Muchę. Każda z napotkanych istot wnosi coś wartościowego do świata Michalinki. Pomagają jej zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa z nieznajomym.

„Czerwony Kapturek” w reż. J.J. Połońskiego skonstruowany jest w konwencji kabaretu: z gagów, absurdalnego humoru, komizmu słownego, symultanicznych scen, szaleńczego tempa oraz interakcji z widownią. Nie brak przy tym nutki dydaktyzmu, płynącej z przedstawienia. Surrealistyczna, biało-czarna scenografia, rodem z dreszczowca, komponuje się z czarnym humorem inkrustowanym zabawnymi musicalowymi piosenkami. Wszystko to sprawia, że spektakl staje się nietuzinkową propozycją zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

„Czerwony Kapturek” wg braci Grimm:
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska
Muzyka: Michał Kowalczyk
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Jaworska-Kaczmarek
Obsada:
Anna Golonka,
Sylwia Nowak,
Jakub Grzybek,
Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: od 4 lat
Czas trwania spektaklu: 75 minut
Cena biletu:
normalny – 15 zł,
ulgowy – 13 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00-11.00, 15.00-16.00: tel. 74 666 73 41.

21 maja nasz Teatr prezentuje „Calineczkę" w serbskiej Suboticy na 19. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych (19. International Festival of Children's Theatres). Wałbrzyski Teatr został wybrany spośród 204 zgłoszonych do konkursu. W festiwalu wezmą udział 24 teatry z różnych krajów świata, m.in.: z Hiszpanii, Chile, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Włoch, Bułgarii, Rumunii, Francji, Węgier, Chorwacji, Rosji, Izraela, Macedonii, Słowacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group