Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr po sezonie

Środa, 3 lipca 2019, 8:28
Aktualizacja: 9:01
Autor: red
Wałbrzych: Teatr po sezonie
Fot. Bartek Warzecha
55. Sezon 2018/19 – 7 KOLORÓW był dla Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego wielkim sukcesem. Przez ten czas powstało 7 nowych spektakli DUCHOLOGIA POLSKA, DZIKI, PO NAS CHOĆBY KOSMOS, INSTYTUT GOETHEGO, BABA–DZIWO, TERAZ KAŻDY Z WAS JEST RZECZPOSPOLITĄ, CZEGO NIE WIDAĆ.

Przez ten sezon zagraliśmy ponad 200 przedstawień zarówno w Wałbrzychu jak i na licznych wyjazdach w całej Polsce i za granicą.

55. Sezon to także wielkie sukcesy w działaniach około-teatralnych. Wspomnieć należy 3. Edycję Konkursu im. Jana Dormana – zrealizowany w ramach konkursu spektakl „DZIKI” został zagrany aż 33 razy w wałbrzyskich szkołach; projekt Z OGNIEM W GŁOWIE 3. POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA Z TEATREM DLA MŁODZIEŻY i 19. DNI DRAMATURGII; XVI Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne. Nostalgia. Koniec; XVI Dni Młodego Teatru; kolejne odsłony programu TLeN - Teatralnych Lekcji (Nie)Obowiązkowych oraz dwa innowacyjne programy edukacyjne: OBSERWATORIUM. Otwarty Uniwersytet Teatru oraz SZORT, czyli Szkoła Otwartych Rezydencji Teatralnych.

Zespół i Dyrekcja Teatru Szaniawskiego pragnie wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim, bez których większość tych działań nie mogłaby się odbyć.
- Panie i Panowie, to dla Was robimy teatr. To Wy jesteście motorem napędowym naszych działań. Oceniacie nas, wspieracie, wchodzicie z nami w dialog, zachęcacie do przemyśleń i szukania nowych dróg. Cieszymy się, że z nami byliście i liczymy na Waszą obecność i zaangażowanie w następnym, 56. Sezonie 2019/2020 w Szaniawskim (więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego sezonu zdradzimy już wkrótce). Dziękujemy naszym Partnerom, na czele z Naszym Organizatorem – Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Mecenasem Teatru – firmą Ronal Polska. To także dzięki Państwa pomocy mogliśmy zrealizować nasze działania. Z tego miejsca pragniemy podziękować również pracownikom i przyjaciołom Szaniawskiego, bez codziennej, wytrwałej pracy 70 osób z załogi Szaniawskiego, żaden sukces nie mógłby się ziścić. Dziękujemy także Twórcom i Aktorom za odwagę w podejmowaniu trudnych tematów na naszych scenach, dalekowzroczność i piękne wizje, którymi cieszyć możemy się wszyscy - piszą na koniec sezonu przedstawiciele Teatru.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group