Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5035
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr w sieci

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 9:28
Aktualizacja: Wtorek, 21 kwietnia 2020, 8:47
Autor: red
Wałbrzych: Teatr w sieci
Fot. red
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu od początku trwania pandemii przeniósł swoje działania artystyczne do mediów społecznościowych.

Dyrektor artystyczny Seb Majewski i kierownik literacki Tomasz Jękot wraz z całym zespołem Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, wejściem w przestrzeń internetu rozpoczęli przygotowania do nowego projektu artystycznego “PANI MORU”, który w niedługim czasie po powrocie do teatru będzie miał swoją premierę na scenie i stanie się kolejną propozycją repertuarową naszego Teatru.
- Czas społecznej kwarantanny ma służyć jako czas przygotowania artefaktów, które złożą się w końcowym efekcie na scenariusz spektaklu o czasie, który przeżywamy i o doświadczeniu nas samych, o zbiorowym przeżyciu w jakim uczestniczymy - mówi dyrektor.

Tuż po Świętach Teatr rozpoczął nowy cykl działań zatytułowany “Pierwsza próba”, w którym Seb Majewski rozmawia z artystami tworzącymi nasze nowe spektakle. Wirtualni goście to: Tomasz Jękot - dramaturg spektaklu CENCI (premiera planowana była na 27 marca 2020), Katarzyna Raduszyńska - reżyserka spektaklu CYRANO DE BERGERAC (premiera planowana na 15 maja 2020), Krzysztof Kopka - reżyser spektaklu WIELE HAŁASU O NIC (premiera planowana była 12 czerwca 2020) oraz Małgorzata Maciejewska - reżyserka spektaklu IWANOW (premiera planowana na wrzesień 2020). Podsumowaniem tego cyklu jest wypowiedź dyrektor Teatru Danuty Marosz. Dowiemy się, jak wygląda sytuacja Teatru Szaniawskiego po miesiącu kwarantanny.

O kolejnych etapach pracy nad “PANIĄ MORU” informujemy na bieżąco na naszych profilach w mediach społecznościowych. Od piątku, 17 kwietnia, na teatralnym TikToku prezentujemy drugą odsłonę cyklu, który zdobył wielką sympatię widzów: „SZANIAWSKI W KAPCIACH”.

Zachęcamy wszystkich widzów do aktywnego obserwowania naszych działań w internecie. Zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi odczuciami. Wszystkie treści, które powstaną przy okazji tworzenia tego wyjątkowego projektu, zostaną włączone do niecodziennego spektaklu, jakim bez wątpienia będzie „PANI MORU”. Spotykajmy się online, by, mamy nadzieję w niedługim czasie, spotkać się na premierze naszego wspólnotowego przedstawienia.

Do zobaczenia w sieci!

wałbrzychonline
#zostańwdomu #PaniMoru
zostajemy z WAMI!

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group