• Czwartek, 18 lipca 2019
  • Godz. 1:27
  • Imieniny: Erwina, Kamila, Karoliny, Szymona
  • Czytających: 3366
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tegoroczny Festiwal im. Włodka Szomańskiego zapowiada się bardzo atrakcyjnie

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Poniedziałek, 6 maja 2019, 12:36
Aktualizacja: Wtorek, 7 maja 2019, 15:36
Autor: red
Fot. archiwum
Szósta edycja Festiwalu im. Włodka Szomańskiego już wkrótce. Przed nami 5–7 lipca – trzy dni muzycznej uczty, spotkań z największymi gwiazdami i zabawa.

Zaczynamy w Rynku w rytmie Marsza Radetzkiego Jana Straussa, skąd po krótkim pokazie poprowadzą nas do sali MCK Mażoretki „Prima” ze Świdnicy. Tu stawiamy na rytm i młodość. W sali koncertowej przywita nas Orkiestra z programem starego Wiednia czyli walców „Nad pięknym modrym Dunajem”, arii operetkowych jak „Czardasz Rosalindy” i duetów miłosnych jak „Usta milczą”. Tego wieczoru gwiazdą będzie Michał Steciak, nasz laureat z ubiegłorocznego Konkursu Wokalnego o „Szklanego Szomola”, który głosem przypominającym Andrea Bocielli zaśpiewa cudownym tenorem m.in. "Time To Say Goodbay". Towarzyszyć mu będzie pełna temperamentu i urody Joanna Szabla.

Kolejny dzień festiwalowy to Konkurs Wokalny. Przyjadą wybrani spośród wielu młodzi adepci, którzy chcą pokazać, że potrafią pięknie śpiewać. Warsztaty wokalne poprowadzą dwie największe wokalistki: Katarzyna Łaska która „Ma tę moc” z każdego zrobić wokalistę oraz Olga Szomańska najbardziej znana w polskich wokalistek w Panamie i Mieroszowie. Wieczór otwartych przesłuchań konkursowiczów, obrady jury, wybór laureata publiczności i rozdanie nagród, to przyjemny rytuał. Drugą część konkursowego koncertu wypełnią występy laureata i kolejnych gwiazd.

Dzień trzeci, to czas na argentyńskie tanga. Pora na Zespół wybitnego Hadriana Tabęckiego oraz zaproszonych zagranicznych wokalistów i tancerzy.

Elżbieta Szomańska.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Super 6-07-2019 7:10
Super

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group