Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3506
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Tegoroczny Festiwal im. Włodka Szomańskiego zapowiada się bardzo atrakcyjnie

Poniedziałek, 6 maja 2019, 12:36
Aktualizacja: Wtorek, 7 maja 2019, 15:36
Autor: red
REGION, Mieroszów: Tegoroczny Festiwal im. Włodka Szomańskiego zapowiada się bardzo atrakcyjnie
Fot. archiwum
Szósta edycja Festiwalu im. Włodka Szomańskiego już wkrótce. Przed nami 5–7 lipca – trzy dni muzycznej uczty, spotkań z największymi gwiazdami i zabawa.

Zaczynamy w Rynku w rytmie Marsza Radetzkiego Jana Straussa, skąd po krótkim pokazie poprowadzą nas do sali MCK Mażoretki „Prima” ze Świdnicy. Tu stawiamy na rytm i młodość. W sali koncertowej przywita nas Orkiestra z programem starego Wiednia czyli walców „Nad pięknym modrym Dunajem”, arii operetkowych jak „Czardasz Rosalindy” i duetów miłosnych jak „Usta milczą”. Tego wieczoru gwiazdą będzie Michał Steciak, nasz laureat z ubiegłorocznego Konkursu Wokalnego o „Szklanego Szomola”, który głosem przypominającym Andrea Bocielli zaśpiewa cudownym tenorem m.in. "Time To Say Goodbay". Towarzyszyć mu będzie pełna temperamentu i urody Joanna Szabla.

Kolejny dzień festiwalowy to Konkurs Wokalny. Przyjadą wybrani spośród wielu młodzi adepci, którzy chcą pokazać, że potrafią pięknie śpiewać. Warsztaty wokalne poprowadzą dwie największe wokalistki: Katarzyna Łaska która „Ma tę moc” z każdego zrobić wokalistę oraz Olga Szomańska najbardziej znana w polskich wokalistek w Panamie i Mieroszowie. Wieczór otwartych przesłuchań konkursowiczów, obrady jury, wybór laureata publiczności i rozdanie nagród, to przyjemny rytuał. Drugą część konkursowego koncertu wypełnią występy laureata i kolejnych gwiazd.

Dzień trzeci, to czas na argentyńskie tanga. Pora na Zespół wybitnego Hadriana Tabęckiego oraz zaproszonych zagranicznych wokalistów i tancerzy.

Elżbieta Szomańska.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group