Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Telefoniczni oszuści

Wiadomości: REGION
Piątek, 17 sierpnia 2012, 15:03
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2012, 6:23
Autor: red
Fot. red
W ostatnich tygodniach do konsultantów sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) zgłasza się coraz więcej osób, którym telefonicznie oferowano płatne materiały informacyjne dotyczące funduszy europejskich, zapewniając ich przy tym o niezwykle atrakcyjnych możliwościach pozyskania wsparcia.

Niepokojące jest również to, że sprzedawcy materiałów twierdzą, że reprezentują Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Oferty zakupu płyt lub publikacji dotyczących zasad ubiegania się o dotacje z Unii Europejskiej są zazwyczaj poparte nieprawdziwymi informacjami o wyjątkowo korzystnych możliwościach otrzymania dofinansowania.

Przypominamy, bezpłatną i rzetelną informację na temat dotacji z funduszy europejskich zapewnia w województwie dolnośląskim sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE), koordynowana przez urząd marszałkowski. W siedzibie każdego z punktów można pobrać bezpłatne przewodniki i broszury o funduszach europejskich. Także wszystkie dokumenty niezbędne do aplikowania o dotacje: wzory wniosków czy załączników są dostępne na stronach właściwych instytucji ogłaszających nabory wniosków. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego nie składają beneficjentom żadnych ofert zakupu materiałów mających pomóc w aplikowaniu o dotacje. Wszelkie informacje o dotacjach na Dolnym Śląsku, które wydają się nieprawdziwe, warto zweryfikować w najbliższym z punktów sieci PIFE.

Dane kontaktowe sieci PIFE oraz informacje o aktualnych możliwościach pozyskania dofinansowania znajdują się na stronie www.fundusze.dolnyslask.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group