Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4031
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Teleopieka w Jedlinie

Środa, 11 listopada 2020, 6:38
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Teleopieka w Jedlinie
Fot. użyczone
Informacja Burmistrza Miasta o nowej usłudze Teleopieki w gminie Jedlina–Zdrój.

W ubiegłym roku Gmina Jedlina-Zdrój, jako jedna z pierwszych na Dolnym Śląsku wprowadziła dla swoich mieszkańców innowacyjny produkt Teleopieki –Bransoletkę Życia firmy Comarch. 16 mieszkańców nieodpłatnie korzystało przez 1 rok z urządzenia, które jak określili nie tylko podniosło ich poczucie bezpieczeństwa ale i także okazało się bardzo przydatne w sytuacjach niebezpiecznych dla ich zdrowia.

12 listopada b.r do kolejnych 15 mieszkańców naszej gminy w wieku 65 + trafią bransoletki życia, tym razem z firmy Sidly. Przez okres niemalże 2 lat, niesamodzielni seniorzy będą mogli pozostawać pod stałym monitoringiem Telecentrum, które będzie reagowało w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu, a także ich bezpieczeństwu. Zakup urządzeń i wdrożenie programu jest możliwe dzięki realizacji w partnerstwie z fundacją Merkury projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn ,,Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizacyjne dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina-Zdrój”.

To jednak nie koniec naszych działań w zakresie wspierania jedlińskich seniorów. Dzięki stałej i dobrej współpracy z firmą Comarch do kolejnych 16 seniorów trafi nieodpłatnie na okres 1 roku, produkt ich firmy – Bransoletka Życia. Nabór osób zainteresowanych usługą Teleopieki rozpocznie się z dniem 16 listopada. Koordynatorem w gminie będzie nasz jedliński Ośrodek Pomocy Społecznej, a za pośrednictwem stron internetowych i ogłoszeń na terenie gminy, opublikujemy zasady uczestnictwa w programie. Każdy senior 65+ może zgłosić chęć skorzystania z usługi Teleopieki pod numerami telefonów: 74 8455 356 lub 74 88 05 333.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group